Skocz do zawartości

Klocki + tarcze hamulcowe tył wrx 2001


skrzydlatybog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wymiany klocki oraz tarcze z tyłu w moim wrxie kombi z 2001 roku. Będzie to moja pierwsza wymiana tych części. Poczytałem trochę na forum i mam mętlik. Dodam, że pojęcie motoryzacyjne i jakiekolwiek doświadczenie jest zerowe. Najpopularniejszym połączeniem na forum wydaje mi się być brembo gładkie + cl rc5+, ale obawiam się, że może to być dla mnie swoisty "overkill". Auto służy mi do codziennego przemieszczania się i to głównie po mieście. Po żadnym torze nie jeżdżę i szeroko pojętego upalania wydaje mi się, że nie uprawiam. Tarcze brembo do mnie przemawiają, ale znalazłem dwie wersje:

https://www.czesciauto24.pl/brembo/7007135

https://www.czesciauto24.pl/brembo/7477716

Poza ceną i dopiskiem w tańszej wersji, że tarcza jest powlekana ja nie widzę różnic :( - domyślam się, że droższa = lepsza? Druga rzecz, chciałbym upewnić się, że to są "gładkie" tarcze, o których niejednokrotnie na forum wspominano.

Przy klockach się poddałem. Z jednej strony hałas, z drugiej "twardość" klocków, ich żywotność, nadawanie się do danej tarczy, do codziennego użytkowania itd. Tu zwracam się z kolejną prośbą o pomoc przy wyborze. Każda informacja mile widziana, jeżeli o czymś zapomniałem, proszę pytać - szybko uzupełnię! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tyl cl to wg mnie przesada. tez mi sie koncza na tyle klocki, ale jakos wyszukiwarka mi za bardzo nie pomogla archiwum przeszukac. budzetowo pewnie poszukam ate. do tej pory mam ds performance i jak masz kaske, to polecam do normalnej jazdy, a i na treningach kilku byly. na wierconej tarczy ok 30kkm wytrzymaly.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rc5+ na jazdę po ulicy to kompletny bez sens. Mówię z doświadczenia ;)

Klocki skończą Ci się jak ledwo zapomnisz, że je zmieniałeś. Kup dobre, odrobinę lepsze klocki drogowe.

ferodo performance

hawk hps

Mintex 1144 

W zuepłności to Ci wystarczy do bezpiecznej jazdy drogowej.

 

Tarcza markowa jakakolwiek.

Gładkie brembo to klasyczny i dobry wybór. 

 

Jak masz jakieś pytania to wal śmiało na priv.

Edytowane przez SOpEL
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...