Skocz do zawartości

Skrzynia biegów automat


DominS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru miesięcy posiadam Forestera 2,5xt z 2006r że skrzynia automatyczna TZ1B5LWWAA 4eat  i nie jestem do końca pewien czy pracuje prawidłowo, mianowicie kiedy  ruszam spokojnie, delikatnie, to skrzynia zachowoje się normalnie zmieniając biegi płynnie i bez szarpnięć, natomiast kiedy chce trochę szybciej się zebrać np że świateł lub skrzyżowania to praktycznie nie zmienia biegów wogole, rozpędza się jakby na 1 biegu dobiero jak silnik przekroczy 4-5 tys obrotów lub odpuszczę gaz  to zmienia na następny bieg, tak samo jest przy wypszedzaniu po wsisnieciu gazu skrzynia zrzuci nawet 2 biegi i też do czasu kiedy nie odpuszczę napędza się na tym biegu na który zbiła, nie jest to komfortowe i coś tak czuje ze nie powinno tak być, co ciekawe po takim przyspieszeniu lub szarpnieciu zapala się check i mruga też napis Cruise a po kilku kilometrach gasnie, nie mam  żadnego porównania więc proszę o jakąkolwiek pomoc, sprawdzałem stan oleju jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w tym roczniku, ale jedna z dwóch opcji - albo uda się odczytać błędy (bo jakieś są) po OBD albo zrób "żółwika" (sekwencja włączania-wyłączania zapłonu i zmieniania biegów) ze skrzynią i wymruga Ci lampką na desce zapisane błędy. Wtedy będzie można coś ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...