Skocz do zawartości

Forester XT 04 Gniazdo OBD2, problem z logowaniem.


Yoosyn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z Foresterem znajomego. Logowałem go kablem KKL i ecuExplorerem i jakoś to działało, choć czasem zrywało połączenie. Próbowałem Romraiderem z KKL też były problemy. Na koniec spróbowałem Romraidera i kabel Openport 2.0 i ten wykrył ECU ale nie mógł się połączyć. Rozebraliśmy deskę, do portu OBD idzie 6 kabli. Tak powinno być? W innych Subaru nigdy nie miałem problemu z logowaniem...
IMG_20200212_204657.thumb.jpg.5e97f11390e45a89b5e7e6bb926dfda7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na których pinach masz przewody. Ale widze już że to chyba SSM-1, ale jest też chyba linia K. Te przewody na środku to dwie masy oraz komunikacja RX i TX do ECU, podłącz tam kabel do LPG (rs232), te dwa po lewej to zasilanie i chyba linia K właśnie. Pogadasz tymi programiami: http://www.alcyone.org.uk/ssm/software.html

Ale sprawdź te piny, będziemy wtedy myśleć dalej.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkam Żaden kabel od LPG, to nie auto sprzed 99 żeby tak rzeźbić, poza tym Taxtrix (Open Port) to nie jest zwykły kabelek do logowania tylko do programowania ECU. Kolega jasno napisał że samo logowanie działa po kablu KKL. Po raz kolejny próbujesz doradzać w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia...

 

 @YoosynSprawdź czy w tym aucie nie ma LPG i jakiś paprak od montażu nie podpiął się pod sygnał z gniazda OBD, bo wtedy Tactrix nie zadziała, a zwykły kabelek będzie widział ECU. Przerabiałem temat już w dwóch takich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skwaro Widać kable do komunikacji szeregowej z ECU, więc dlaczego kabel miałby nie działać? Jeśli coś mu nie idzie z KKL to dlaczego nie można spróbować w ten sposób. Pamiętam że mi doradzaliście kabel KKL a nie miał prawa on działać u mnie. Już nie pamiętam kto z forumowiczów był taki "rozeznany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skwaro Widać kable do komunikacji szeregowej z ECU, więc dlaczego kabel miałby nie działać? Jeśli coś mu nie idzie z KKL to dlaczego nie można spróbować w ten sposób. Pamiętam że mi doradzaliście kabel KKL a nie miał prawa on działać u mnie. Już nie pamiętam kto z forumowiczów był taki "rozeznany".

Czytaj ze zrozumieniem, po co ma kombinować z kablem lpg pozwalającym tylko na logowanie parametrów, skoro logowanie mu działa po kablu KKL? Nie działa kabel Tactrix, poczytaj do czego on służy i potem doradzaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał:

 @YoosynSprawdź czy w tym aucie nie ma LPG i jakiś paprak od montażu nie podpiął się pod sygnał z gniazda OBD, bo wtedy Tactrix nie zadziała, a zwykły kabelek będzie widział ECU. Przerabiałem temat już w dwóch takich autach.

Dobra myśl. Zapomniałem że niektóre sterowniki gazu czytają korekty obd :hi:
 

 

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Zobacz na których pinach masz przewody. Ale widze już że to chyba SSM-1, ale jest też chyba linia K. Te przewody na środku to dwie masy oraz komunikacja RX i TX do ECU, podłącz tam kabel do LPG (rs232), te dwa po lewej to zasilanie i chyba linia K właśnie. Pogadasz tymi programiami: http://www.alcyone.org.uk/ssm/software.html

Dzięki za wkład. Docelowo będę go flashował tactrixem, więc chcę aby Openport działał stabilnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że problemy z połączeniem wynikały ze zużytego gniazda obd. A problemy z logowaniem romraiderem z niewłaściwego dobrania parametrów do logowania. Trzeba było eksperymentalnie wrzucać parametry i nie logować tych co psuły komunikacje. Ostatecznie mimo sympatii do romraidera musiałem użyć ecuExplorera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...