Skocz do zawartości

Subaru GT my99 usuniecie centralnej cewki i zamiana na 4 cewki?


teedy6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Subaru GT my99 zmiana na 4 osobne cewki?

Robil ktoś juz coś takiego w swoim aucie. W czym jest najwiekszy problem przy zmianie?  Mam nowe przewody i swiece i prawdopodobnie wypadajace zaplony przy 1.2bar.  Reszta sprawdzona

Troche sie poprawilo po wymianie ale jeszcze czegoś brakuje.

W audi 1.8t   tak robilem ICM i dziala bardzo dobrze.

 

 

 

 

Edytowane przez teedy6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem można zrobić konwersję na fajkocewki z GD WRXa
Wtedy czeka cię cięcie i przerabianie wiązki. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia montażu takich fajkocewek niech ktoś mądrzejszy się w danej kwestii wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 4 sygnalow z ecu. Czy teraz na pojedynczej cewce ida 2 sygnaly parami?  

Jakie ida napiecia impulsow na cewke centralna aktualnie, jaka pinologia?

Moze posiada ktos pinologie ecu my99 z wartosciami?

Dzieki

 

Edytowane przez teedy6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokupisz fajko cewki, po 01r chyba nie ważne od czego, forek, legaś, impra, mechanicznie montujesz i pasuja P&P bez problemu na głowice DOHC, z lat 99-00

A z resztą swapa, powiem tak NIE WIEM bo ja już mam nauczkę i nie podpowiadam forumowiczom, by nie przewali na mnie odpowiedzialności za swoje, nieudolność, niewiedzę i niewodzenia.  Panie rozkładasz schematy ze swojego rocznika, czytasz w necie, szukasz za stodołą.
Czytałem że da się to zrobić, ale szczegółów nie znam.

Przepuszczam, że trzeba będzie sterować dwoma cewkami (parami)  na raz jedna wali pioruna w pracy druga w spalinach, wiadomo na odpowiednich cylindrach.

Chyba dopiero po 01r WRXy miały starowanie z kompa na cztery niezależnie osobno.

 

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to jednocześnie iskra na 1 i 2 a druga na 3 i 4. Jak dobrze kojarzę gdy kręciłem wałem bez głowic to 1 i 2 cylinder były jednocześnie w GMP. Analogicznie 3 i 4.  Ale nie mogę znaleźć filmu który to potwierdzi.

 

Jest 6:18. Gość wkłada wał, Widać że 1 i 2 są razem w GMP a w tym czasie 3 i 4 są wycofane. Więc iskre podajesz jednocześnie na 1 i 2 oraz jednocześnie 3 i 4.

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...