Skocz do zawartości

Szyber sie nie domyka =(


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dobra, to moze przy okazji zapytam, czy ktos probowal, wie gdzie i jak moza byloby zalozyc szyberdach do Imprezy GT rocznik 95? Bardzo by sie przydalo, i najchetniej zeby to bylo gdzies w Mazowieckim... Jakby cos, to czekam na wiesci na prv :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Tak patrząc na zdjęcia tych plastikowych suwaków przychodzi mi do głowy jedno rozwiązanie jeśli SIP nie ma w sprzedaży. Dorobienie tego od nowa. Wprawny ślusarz/mechanik/zdesperowany posiadacz Subaru powininien spokojnie sobie dorobić coś takiego. U mnie w pracy wiele różnych śmiesznych elementów dorabiamy na zamówienie, zwykle z teflonu bo jest on wdzięczny do obróbki. Koszty nie są wielkie a w przypadku gdy brak oryginału to jedyne rozwiązanie.

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie, ze teflon jest na tyle sliski, ze zastapi plastik (bo to on sie suwa w prowadnicach), ale czy inne wlasciwosci ma odpowiednie (elastycznosc, kruchosc itd.)?

 

Są różne rodzaje tych plastików, teflonów itp. Niektóre są twarde, inne miekkie. Teflon na pewno się idealnie ślizga, nie wiem jak spełni inne wymagania.

Taki pierwszy link z googla to np. http://www.armetkatowice.pl/tworzywa-konstruk.htm

Tam masz opisane różne tworzywa, które można zastosować, być może zastosujesz coś innego. Nie doradzę Ci więcej bo nie wiem jak wyglądają te plastiki, które wyjąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...