Skocz do zawartości

Legacy V Rodzinowóz


Czlapus

Rekomendowane odpowiedzi

  Witam 

Chcialbym przedstawic swojego legasia uzytkowany juz od maja ale jakos niebylo czasu na zalozenie watku

Troche danych

-Kupiony z szwajcarii 

-silnik 2.0 150km 

-Przebieg 198tys km

-skrzynia manual 6mt 

 

W samochodzie zrobione juz kilka modow poprawiajacych komfort jazdy co przeklada sie rowniez na lepsze prowadzenie i hamowanie 

 

 - zaciski 4 tlok z wrx + tarcze nacinane i nawiercane +nowe klocki

-tyl tarcze nacinane i nawiercane +nowe klocki

-poraz 2 juz zmiana oleju w silniku +filtry

-nowy olej w skrzyni i dyfrze 

-nowy czujnik polozenia luzu

- rozrzad 

-regulacja zaworow

-nowe swiece 

Z extra fantow 

Felgi letnie ats dtm 17 "

Zimowe w podobnym stylu tylko 16"do tego oponki Nokian snowproff  z racji na miejsce w jakim mieszkam i jak na chwile obecna jestem z nich bardzo zadowolony

Na chwile obecna zamochod jezdzi tak jak powinien wiec i jest zadowolenie 

 

 

IMG_20190513_194604.jpg

IMG_20190513_215906.jpg

IMG_20190513_220409.jpg

IMG_20190524_113822.jpg

IMG_20191005_101727.jpg

IMG_20190706_153756.jpg

IMG_20191228_081011.jpg

Edytowane przez Czlapus
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś miał porównać dynamikę ze swoją Imprezą to który lepiej wypada. Pytam bo sam zastanawiam się nad tym modelem choć jak będę szukał na poważnie to chce celować w 2.5 litra ale tak zastanawiam się jak sprawuje się taka dwulitrówka?

poszło z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już kilka razy pisałem - ta generacja Legacy cierpi na chorobę spasionej d*py. Każde koło w rozmiarze poniżej 18 cali ginie w przepastnych nadkolach - Twoje zimowe 16" wyglądają optycznie w tej budzie jak 14" u mojego ojca w Legacy II. Letnie 17" lepiej, choć odnoszę wrażenie jakbyś miał za niski profil opony...

 

Nie mówię tu o ekstremalnych modach - felgach 19" i obniżonym zawieszeniu - ale nawet seryjna 18" wygląda już naprawdę dobrze.

 

Subaru-Legacy_Tourer-2010-1600-04.jpg

Edytowane przez Dj Brabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce wiekszego rozmiaru kol bo niemam autostrady do domu co moglo by sie wiazac w przyszlosci z pokzywionymi felgami czy nawet uszkodzeniem opon. Rozmiar opon mam dobrany tak aby srednica kola zgadzala sie z tym co na tabliczce ( uzywalem kalkulatora do przeliczania) 

 

Ja ogolnie jestem z samochodu bardzo zadowolony silnik 2.0 daje sobie rade. Czasami brakuje mi tylko reduktora (stare przyzwyczajenie) aczkolwiek skrzynia 6mt jeat bardzo fajnie zestopniowana  co przeklada sie na niezle wyniki w spalaniu. 

 

Mialem juz chwile slabosci i chec wymiany auta ( przed wymiana czujnika polozenia luzu). Czujnik nieczytal luzu, co nioslo za soba wiele innych konsekwencji typu:

-niedzialajacy tempomat 

-niedzialajacy hillholder

-niewyswietlal sie aktualny bieg

-palila sie kontrolka na deace 

- calkowite zamulenie auta

 Zamulenie wedlug mojej dedukcji wynikalo z wplywu czujnika luzu na dzialanie zmiennych faz rozrzadu ( wariatory prawdopodobnie wogole niedzialaly) poniewaz silnik myslal ze skrzynia jest caly czas na luzie 

Na chwile obecna samochod Ciagnie jak wsciekly.

W porownaniu do imprezy jedzie troszke lepiej  napewno duzo lepiej ciagnie od dolu bo silnik zbiera sie juz od 1800obr. 

Ma duzo lepsza charakterystyke pracy 

Wyzej sie kreci  samochod sluzy fo jazdy wokol komina aczkolwiek czasami jade tez gdzies po autostradzie a i tam silnik ma wystarczajaca moc do 180 rozpedza sie bez problemu  i przy tej predkosci  nawet jej nieczuc :)

 

 

Edytowane przez Czlapus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...