Skocz do zawartości

Uszkodzenie magla.


Dolny765

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chciałabym się przywitać, bo jestem nowy na forum.

Ostatnio wymieniałem drążki kierownicze i przez podkładkę nie chciał mi wejść płaski klucz 32, więc postanowiłem wyrównać go kontówką, jak się domyślacie troszkę mi zeszło i maglownica została draśnięta. Wżera jest na około milimetr, ledwie wyczówalna pod palcem. Teraz moje pytanie czekać, aż uszczelniacze ulegną zniszczeniu czy da się coś zrobić? Dodaje fotkę. POZDRAWIAM

IMG_20191223_132548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mm jest dobrze wyczuwalny palcem. Zlikwiduj ostre krawędzie jakimś pilnikiem tzw iglakiem, wygladz papierem ściernym 400-800. Jeśli Ci się z tego nie leje to zostaw.

Ciężko coś dostrzec na zdjęciu. Zaznacz kółkiem o co chodzi dokładnie. Jeśli to co "widzę" to zrób jak napisałem. Maglownica ma teflony które ją stabilizują, jeśli w to uszkodzone miejsce nie dociera płyn to będzie dobrze. Mam wrażenie że uszkodzony obszar pracuje we właśnie wspomnianych teflonach.

 

Jak się leje to magiel do rozebrania, napawanie uszkodzonego miejsca i na tokarkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miejsce jest w zakresie pracy uszczelniacza to polecam Ci wypełnić ubytek lakierem(samochodowym, do paznokci, obojętnie...) i później to wyrównać i wykończyć papierem 1500 a nawet jeszcze drobniejszym. Jest to metoda z trochę innej dziedziny życia, ale powinna podziałać. Stosowałem to w profesjonalnym amortyzatorze rowerowym do sportów wyczynowych, gdzie było to narażone na czynniki atmosferyczne, olej, pył, piach i sprawdziło się świetnie.

Można by było zastosować napawanie, ale jest to o wiele trudniejsze w obróbce jak i samym wykonaniu

 

Edytowane przez Konrad Mateusz Kołodziejski
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...