Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki z zawieszenia


Bartek_J

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przy jeździe po kocich łbach, czy nawet niewielkich nierównościach z przedniego zawieszenia słyszę jakby to określić - pewien chrobot - jakiś rezonans. Byłem w ASO, stwierdzili, że nie wiedzą co to jest i że dopóki się nie zepsuje, to nie będą w stanie stwierdzić. Na stacji diagnostycznej zawieszenie wychodzi dobrze. Nic nie stuka, nic nie puka. Może ktoś z was spotkał się z podobnym objawem? Outback V 2016 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli bujasz autem na postoju słychać to chrobotanie? W moim miałem przypadek że sprężyny zawieszenia tarły o krawędzie dolnych mocowań, kielichach na kolumnach. Drgania przenosiły się w bardzo nieprzyjemny sposób na całą karoserię. Test wyglądał w taki sposób że ja trzymałem rękę na nakrętce amortyzatora (pod maską) a druga osoba mocno bujała autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bartek_J napisał:

...z przedniego zawieszenia słyszę jakby to określić - pewien chrobot - jakiś rezonans.

Nagraj film ,wrzuć na YT ,a później wrzuć link na forum. Będzie wszystkim łatwiej się wczuć w problem. Tych "chrobotów", "pisków" ,"trzasków" to zawsze całe gamy ;) ,a tak to się posłucha z filmu,pogawędzi i coś doradzi.  Ps Może ktoś to miał ( wkurzało go od pół roku), znalazł po tym czasie problem i po 5 sekundach od razu zdiagnozuje,bo tego dźwięku się nasłuchał i już na całe życie ma dość.... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...