Jump to content

Uzupełnienie płynu chłodzącego

Deki
 Share

Recommended Posts

W maju byłem w katowickim ASO i wymieniono mi m.in. płyn chłodzący. Przy dzisiejszej kontroli poziomu płynu zauważyłem, że znajduje się on poniżej wskaźnika minimum. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy można uzupełnić poziom pierwszym lepszym płynem chłodzącym ze sklepu motoryzacyjnego? Serwis wlał mi Super Coolant 990F0-59J44-EC1 od Suzuki.

• 2 weeks later...
W dniu 4.10.2019 o 16:09, Deki napisał:

W maju byłem w katowickim ASO i wymieniono mi m.in. płyn chłodzący. Przy dzisiejszej kontroli poziomu płynu zauważyłem, że znajduje się on poniżej wskaźnika minimum. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy można uzupełnić poziom pierwszym lepszym płynem chłodzącym ze sklepu motoryzacyjnego? Serwis wlał mi Super Coolant 990F0-59J44-EC1 od Suzuki.

Najlepiej wlać płyn o specyfikacji zalecanej przez producenta. Jeżeli nie wiesz jaki lub masz wątpliwość to kup płyn Prestone - jest bardzo dobry jakościowo i ma tę zaletę, że można go mieszać z innymi płynami bez ryzyka.

Jeżeli ubytek jest niewielki to możesz też nabyć po prostu wodę destylowaną i dolać. Obstawiam, że będzie to ubytek wielkości szklanki lub dwóch, a taka ilość wody praktycznie nie zmniejszy progu zamarzania płynu.

Jeździć, obserwować. Pamiętać też, że ilość płynu w zbiorniczku nadmiarowym bywa różna. Nie zawsze poziom będzie dokładnie taki sam.