Skocz do zawartości

Rysujące się szyby


Raczyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam porysowane szyby.

Mysle, że to wina tego elementu jak na fotce poniżej. Oryginalnie to coś ma piankę oczyszczając, po tylu latach (13) pianka odpadła.

Jak to naprawić.

Boje się , że jak wypoleruje szyby, a nie naprawie tych listw to sytuacja się powtórzy :/b61acc53a7f99db19240ceb5b5cd40ab.jpg

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poza wykruszeniem pianki po tylu latach guma jest mało elastyczna. Ciekawe jaka cena nowej uszczelki. Zobacz też czy szyby nie rysuje prowadnica mechanizmu podnoszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby rysują stabilizatory szyb które trzymają szybę (trzy zewnętrzne i dwa wewnętrzne). Nalezy je wymienić na nowe lub wyczyścić jeśli się da. Koszt ok 60-70 zł za sztukę.

W nich zbiera się cały brud z szyby. Po latach są jak kostki ścierne.

 

20150201_180854.jpg

20150201_182748.jpg

20150201_184238.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewemarkam napisał:

A ja znów że można. Od właściciela firmy zajmującej się szybami, tylko w przypadku niektórych samochodów jest to nie opłacalne. Bo nowa kosztuje np 200 pln. 

Twoje teorie są w ogóle dość "oryginalne"... 

Ja w warsztacie , zajmującym się wymianą szyb słyszałam, że nie można. A nawet w dwóch takich warsztatach.

 

Każdy sam musi zdecydować, czy to bezpieczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co ma Ci powiedzieć warsztat który woli szybę wymienić? 

Polerowałem w trzech moich samochodach. Jak niby ma to na bezpieczeństwo wpłynąć? Pewnie zasłyszane w internecie że zrobi się soczewka? Albo że ściąga się jakąś warstwę ochronna z szyby? To nie "szkło plastikowe" z reflektora że ma tam być jakaś warstwa ochronna. 

Folia w szybie jest ale wewnątrz, łącznie z szybami tzw atermicznymi, wtedy mamy dwie warstwy foli miedzy szybami w szybie. Pokrętnie to brzmi ale tak to wygląda.

Wracając do polerowania, nie doświadczyłem żadnych efektów deformacji pola widzenia w żadnym z samochodów. Pewnie jak się dociśnie bardziej w miejscu głębokiej rysy to może. Ale to tak jak z lakierem samochodowym, da się przepolerować do podkładu. Firmy detailingowe też mają to w swojej ofercie. 

 

 

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o przedniej szybie bocznej w sumie u kierowcy i u pasażera. Mam na nich rysy na całej szerokości nie tylko tam gdzie będą prowadnice. No chyba że się mylę i prowadnice są na całej szerokości szyby.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,  chodziło Ci o przednie boczne. Za to już odpowiedzialny jest zgarniacz na boku szyby. 
No i czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu ? Nowy zgarniacz ? Ale czy można kupić taki ?
Może jakaś chałupnicza naprawa, na taśmę i ślinę, jak wiadomo prowizorka wytrzymuje najdłużej ;)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę jaki tutaj jest. Tą listwę da się zdjąć z drzwi. W Toyocie to kiedyś czyściłem, na tej powierzchni która przylega do szyby był jakby zamsz może flok. Można by to oddać do flokowania. Po południu zobaczę na to.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...