Skocz do zawartości

Geometria forek IV


Karenz

Rekomendowane odpowiedzi

Przytarłem prawym tylnym kołem krawężnik na tyle mocno że przesunęło autem  w trakcie skrętu o 90 stopni, potulnie pojechałem na ustawienie geometrii zawieszania. 

Przed zabiegiem auto jeździło jak po szynach a teraz mam wrażenie że bardzo lekko ściągą na prawo. Upatruje to w źle ustawionej kierownicy do zrobienia zbieżności ale to mogły być milimetry, poziomicy w oczach nie mam ale policzyłem sowie szwy na skórze i wyszło że środek wypada na 23 i tak starałem się trzymać kiere

Jak są nastawy dla forka IV EU  ponieważ użyłem tych dla forka III EU (bo forek IV US miał takie same) 

Ciśnienie oczywiście idealnie ustawione 

Wyniki pomiaru przed ustawieniem , potem wszystko na 0.0 udało się ustawić.

IMG_20190701_164525.jpg

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj geometrię u siebie, ale nie mam fotki z pomiaru. Z tego co pamiętam to tył był w negatywie i była to bardziej taka wartość jak u Ciebie dla lewej strony -1,06 i było w czerwonym polu ale diagnosta stwierdził, że ten negatyw tak ma być i jest dobrze. Natomiast zbieżność raczej na 0,00.

W moim przypadku przód się rozjechał na rozbieżny lewa strona +0,06 prawa +0,04 i czułem że delikatnie ściąga powyżej 100 km/h  - ustawione na 0,00.

Co do wyboru modelu to była możliwość zaznaczenia Forestera SJ jako model od 2013 dodatkowo diesel / benzyna. Całkiem możliwe, że było to inne oprogramowanie bo wygląd pulpitu był inny niż na Twoim zdjęciu.

Przed pomiarem miałem sprawdzanie na szarpakach czy nie ma luzu.

Pozostałych wartości niestety nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...