Skocz do zawartości

Przedni dyfer w CVT (Forester MY16) - pytanie


Cougar

Rekomendowane odpowiedzi

image.png.f9730198d39c8df95ba60cc8ee543791.png

Koledzy czy ktoś się orientuje który na tym schemacie jest korek spustowy i korek wlewu oleju do przedniego dyfra..?

Nie chciałbym odkręcić przypadkiem tego od oleju ze skrzyni..

PS. proszę Moda o przeniesienie wątku do "Szybkie pytanie" - tak jakoś mi się nieuważnie wkleiło..

 

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z planem wczoraj rano wymieniłem olej w obu dyfrach, więcej zabawy jest z przednim..

Wlewałem olej przez wylot odpowietrzenia (przy okazji wymieniłem oring uszczelniający bo był już mocno uszkodzony) - zdecydowanie łatwiej - lejek, wężyk i od góry lepszy dostęp.

Tylko trzeba pamiętać żeby i tak odkręcić korek przelewowy..

"Korki" ciężko się odkręcają ale trochę "chemii", siły,  dobre klucze i da radę.

 

PS. zostało mi 0,5l oleju, (S6 Spirax) - czy on ma jakiś termin przydatności "do spożycia" czy może czekać kilka lat aż się przyda do następnej wymiany..?

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/28/2019 at 9:29 PM, Dzik44 said:

Zgodnie z planem wczoraj rano wymieniłem olej w obu dyfrach, więcej zabawy jest z przednim..

Wlewałem olej przez wylot odpowietrzenia (przy okazji wymieniłem oring uszczelniający bo był już mocno uszkodzony) - zdecydowanie łatwiej - lejek, wężyk i od góry lepszy dostęp.

Tylko trzeba pamiętać żeby i tak odkręcić korek przelewowy..

"Korki" ciężko się odkręcają ale trochę "chemii", siły,  dobre klucze i da radę.

 

PS. zostało mi 0,5l oleju, (S6 Spirax) - czy on ma jakiś termin przydatności "do spożycia" czy może czekać kilka lat aż się przyda do następnej wymiany..?

Witam, przy jakim przebiegu zdecydowales sie na wymiane?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgodnie z zaleceniem powinien być wymieniony w ASO przy pierwszych 60kkm, i potem cyklicznie co kolejne 60kkm, ale ja niestety nie mam pewności czy to było robione zgodnie z zaleceniem w obu dyfrach..(jestem drugim właścicielem)

Wymieniłem w obu przy 89kkm., i po stanie zużycia oleju (jego wyglądzie w przednim dyfrze) sądzę że bardzo dobrze zrobiłem biorąc pod uwagę dobro dyferencjałów i ich żywotność..

Kolejną wymianę planuję za ok. 30-40kkm., a olej silnikowy po 8kkm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...