Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu EJ225


talarekki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Jestem tutaj nowy, chociaż już po przywitaniu. Przeszukiwałem forum i oczywiście znalazłem kilka tematów dotyczących mojego problemu, ale chyba żaden nie był wystarczający.

Postaram się przedstawić problem tak dokładnie jak daleko moja wiedza sięga. Otóż tak jak w temacie mam problem z wypadaniem zapłonu w ej225 na 1 i 3 cylindrze.... i tylko na tych dwóch, co ciekawe jest ono bardzo częste, ale nie ciągle. Po wymianie świec zapłonowych, podmianie cewek miejscami z przeciwsobnymi cylindrami powierzyłem ciśnienia. Sytuacja jest następująca:

1- 135 PSI

2- 140 PSI

3- 137 PSI

4- 135 PSI 

Pierwsze podpięcie pod komputer pokazał kolejno-

P0420- catalyst system effeciency below threshold

P0303 - cylinder 3 misfire detected 

P0301 - cylinder 1 misfire detected

20B1 -  Preparatory codes 

20B0 - Preparatory codes 

P0410 - Sec. air system function

P0140 - 02 sensor circuit range/performance bank sensor 2

Po wykasowaniu błędów sytuacja się nie zmieniła, natomiast na jakiś czas CHECK zgasł. Po ponownym pokazaniu się checku wyskoczyło tylko wypadanie zapłonu i błąd pompy powietrza (została zaślepiona). Teraz tak: auto ma najechane 206kkm a silnik ponoć 160kkm. Rozrząd wymieniony przy 186kkm. Regulacja zaworów nie mam zielonego pojęcia kiedy była robiona, chociaż zastanawia mnie czy wtedy nie wypadałby zapłon na wszystkich cylindrach ? W końcu ciśnienia są bardzo zbliżone, a nawet na 3 jest większe niż na 4. Świece przed wymianą miały nagar no i tłoki takie tez są. Tłoki na 2 i 4 czyściutkie. 

Jeśli taka wiedza cokolwiek zmienia- jest zmapowany i podaje bogatą mieszankę. Nie jestem super lotny i nie wiem wszystkiego, wiec czy mogę liczyć na Wasze sugestie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...