Skocz do zawartości

Forek SG 2.0 XS '06


aplam13

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, aplam13 napisał:

Dzisiaj przyszedł hak, jak zamontuje to będzie fotka, su44 plus 13 pin wiazka. Muszę poczekać aż plecy przestaną boleć. 

Koła czekają na przekładkę na zimę.

IMG_20211109_210734.thumb.jpg.e15b8479bac679cb715090571534e4c0.jpg

Następnie w planie na przyszły tydzień konserwacja podwoziaB)

 

Jak Ci ból pleców nie przejdzie to mogę Ci pomóc zmienić koła :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 00:18, Kiwi 4ester napisał:

U Maćka na konserwacji zostawiłeś?

Nie, u swojego konserwatora, na Igołomskiej, teraz latam zastępczą astrą również w srebrnym kolorze:biglol:zobaczymy jaki efekt będzie;)

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze licho tak bez auta swojego:unsure:, czekam na odbiór z zabezpieczenia podwozia:D

 

Z nudów siedząc przy forum, zobaczyłem że w tym roku może jakieś szanse się pojawią aby któreś zdjęcie mojego Forka pojawiło się w kalendarzu, bardzo dziękuję za głosy, które dostałem, skromnie poproszę jeżeli się komuś jeszcze podobają o oddanie klikając w serducho image.png.f8855d6d657ac7fb006fd0a3a5bd4872.png za co będę bardzo wdzięczny, do 3 razy sztuka może akurat '22 będzie szczęśliwy dla mnie:thx:

 

Tak swoją drogą, aby wymienić osłony tarczy przód wystarczy zdjąć tarcze i jarzma czy trzeba coś z piastą kombinować? Kupiłem nowe i jak odbiorę auto to się zabieram za to, na razie zbieram info ;) 

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aplam13 napisał:

Tak swoją drogą, aby wymienić osłony tarczy przód wystarczy zdjąć tarcze i jarzma czy trzeba coś z piastą kombinować? Kupiłem nowe i jak odbiorę auto to się zabieram za to, na razie zbieram info ;)

Trzeba kombinować z piastą albo zwrotnicą (?). Czytałem tu na forum że trzeba te osłony wybijać. Jakiś użytkownik podobno zrobił to bez wybijania ale musiał przecinać osłonę na pół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ipsx82 napisał:

Dziś  walczyłem z zwrotnicą  w SH i tam osłona jest pomiędzy piastą  i zwrotnicą  i aby ją wymienić  trzeba łożysko z zwrotnicy wybijać.

Tego się właśnie obawiam, nie ukrywam że mnie nie pocieszyłeś, niby na 2-3 śrubki mam montowaną ale jak dostęp nie mam pojęcia wlasnie:krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aplam13 napisał:

Tego się właśnie obawiam, nie ukrywam że mnie nie pocieszyłeś, niby na 2-3 śrubki mam montowaną ale jak dostęp nie mam pojęcia wlasnie:krecka_dostal:

Ściągnij koło, ściągnij tarcze i wtedy się ewentualnie martw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ipsx82 napisał:

W SH z 2009 męczyłem  sie z uwolnieniem zwrotnicy pół  dnia a sworzeń  z wahacza na prasie wyciskałem  z siłą  3T a SG ma kilka wiosen więcej.

Spoko spoko na sworznie mam już sposób oba wymienione, jeden lepiej drugi gorzej ale poszło, teraz zazwyczaj 30 min i zrobione:thumbup:

 

49 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Ściągnij koło, ściągnij tarcze i wtedy się ewentualnie martw :P

Bardzo śmieszne, przypominam że najpierw trzeba mieć pacjenta:P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda  w SH powinno podobnie wyglądać  w SG i jak by komuś  urwała się  śruba  od sworznia to polecam się  z rozwiercaniem :D

20211119_073517.thumb.jpg.4c862bd541f5802ab76f34a0eb2568e4.jpg

 

 

20211119_073529.jpg

 

 

Już  wiem czym się  różnią  co nie zmienia postaci rzeczy i tak trzeba piastę  wyciskać  z łożyska.

 

20211119_075327.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ipsx82 napisał:

Tak wygląda  w SH powinno podobnie wyglądać  w SG i jak by komuś  urwała się  śruba  od sworznia to polecam się  z rozwiercaniem :D

20211119_073517.thumb.jpg.4c862bd541f5802ab76f34a0eb2568e4.jpg

 

 

20211119_073529.jpg

 

 

Już  wiem czym się  różnią  co nie zmienia postaci rzeczy i tak trzeba piastę  wyciskać  z łożyska.

 

20211119_075327.jpg

Z tymi urwanymi śrubami to jest masakra, jak zmieniałem drugi sworzeń to najpierw się kilka razy przeżegnałem żeby nie było powtórki jak z pierwszą, łeb ukręcony na równo ze zwrotnicą.

 

Jakie sworznie zakładałeś? Lemforder?

 

Dzięki za podpowiedź, u Ciebie to faktycznie trzeba z łożyskiem się bawić.

Poszukałem na necie jak wygląda zwrotnica w SG i jednak inaczej jest trochę i może się obejdzie bez prasy:

Zwrotnica przód prawa Subaru Forester SG 2002-2008 2.0i - podwozie -  Forester 2002-2008 (SG) - Subaru - marki japońskie

Jak śruby jeszcze istnieją to nie powinno być problemu, osłona z jednej strony jest otwarta, jak nie to dobre wiertła i do roboty:thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aplam13 napisał:

Jakie sworznie zakładałeś? Lemforder?

 

Dzięki za podpowiedź, u Ciebie to faktycznie trzeba z łożyskiem się bawić.

Tak Lemforda , na szczescie nie u mnie ta zabawa była a u Kuzynki. Ona śmiga  SH 2,5 L wersja US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, aplam13 napisał:

Nie nie prawie 3 tyg temu to było, pogoda całkiem inna wtedy:D

wydaje mi się że większość tego typu preparatów ma temperaturę aplikacji powyżej 15 czy nawet 20 stopni. Miesiąc temu tak ciepło nie było :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VEC napisał:

wydaje mi się że większość tego typu preparatów ma temperaturę aplikacji powyżej 15 czy nawet 20 stopni. Miesiąc temu tak ciepło nie było :P

Weź no, daj się chłopu nacieszyć, że ma zrobione :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VEC napisał:

wydaje mi się że większość tego typu preparatów ma temperaturę aplikacji powyżej 15 czy nawet 20 stopni. Miesiąc temu tak ciepło nie było :P

Spoko luz, czytałem metryczki techniczne i nie ma problemu, dlatego też tyle zeszło bo od pogody byki uzaleznieni trochę, później od czasu do czasu do ciepłego garażu i gra wszystko, obiecali że zrobią przed zimą i dotrzymali słowa, polecić mogę, a z czystym sercem powiem po zimie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...