Skocz do zawartości

2.0 / 150 KM dobór części


Kuznicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zostałem posiadaczem imprezki na jesieni 2018 roku. 

Czas na naprawę kilku usterek po zimie.

Na warsztat biorę ( proszę o pomoc w doborze części ze sprawdzonych firm )

1. Łożysko koła przednie lewe

2. Łożysko koła tylne lewe

3. Tulejki

4. Tarcze przód

5. Klocki hamulcowe przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również. 

Sprawdzona firma to OEM, masz tutaj stronkę z numerami części, łatwiej będzie kupić od razu trafiony element.  

http://opposedforces.com/parts/impreza/

Podesłana przez #dominikon, bo sam kiedyś szukałem, a kto pierwszy ją podał nie wiem, ale można tylko podziękować.

Co do zamienników zbyt mało mam informacji żeby moja opinia była rzetelna, pozdrawiam.

Edytowane przez ech
Zapomniałem dodać strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nazwy firm, to mogę Ci polecić:

Łożyska - któraś z japońskich firm: NTN, NSK, KOYO, ewentualnie.szwedzki SKF, to firmy, które produkują na pierwszy montaż w różnych samochodach, więc z jakością nie ma problemów.

Tarcze - zdecydowanie odradzam Trw i Textar,  pierwsze krzywią się nawet już po kilku tysiącach kilometrów, a drugie zużywają się w oczach,  są strasznie nie trwałe,  skłaniam bym się ku włoskiemu Brembo, ewentualnie polski Rotinger, klocki Kashiyama (nie pamiętam jak się dokładnie  pisze), ewentualnie polski Breck, Trw tez może być,

A co do tulei, to chyba najrozsądniejszy wybór, to japoński NOK, ale nie zawsze jest łatwo go dostać 

Edytowane przez marc120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 10:46, marc120 napisał:

Jeżeli chodzi o nazwy firm, to mogę Ci polecić:

Łożyska - któraś z japońskich firm: NTN, NSK, KOYO, ewentualnie.szwedzki SKF, to firmy, które produkują na pierwszy montaż w różnych samochodach, więc z jakością nie ma problemów.

Tarcze - zdecydowanie odradzam Trw i Textar,  pierwsze krzywią się nawet już po kilku tysiącach kilometrów, a drugie zużywają się w oczach,  są strasznie nie trwałe,  skłaniam bym się ku włoskiemu Brembo, ewentualnie polski Rotinger, klocki Kashiyama (nie pamiętam jak się dokładnie  pisze), ewentualnie polski Breck, Trw tez może być,

A co do tulei, to chyba najrozsądniejszy wybór, to japoński NOK, ale nie zawsze jest łatwo go dostać 

 

Co do łożysk jeśli SKF to podobna półka jest SNR jak nie trochę wyższa, ja generalnie mam SKFa sprawdzonego w kilku autach nigdy nie miałem problemu. Tarcze Brembo takie to Włoskie jak... ;) robione w Dąbrowie Górniczej. Powiem Ci tak chłopaki z Brembo przyjeżdżają do mnie po hamulce, sami wiedzą co produkują i do swoich aut tego nie chcą. Sam jeżdżę na Textarach poza tym że popiskują problemów z nimi nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Grzecho napisał:

Sam jeżdżę na Textarach poza tym że popiskują problemów z nimi nie mam.

Miałem na alfie tarcze plus klocki, piszczały zdecydowanie zbyt głośno, po 4 tysiącach okładzina cierna zaczęła sie odklejac od klocka, rekmalacja-przyjęta. Potem febi i na razie nie ma problemów, ale nie szukałem tutaj nie wiadomo czego, zakładałem żeby po prostu jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał w Sti te droższe textary,  malowane na szaro + klocki, klocki wytrzymały bodajże śmieszne 5 tyś.  km i się w jednym kole odkleiły,  a z drugiej strony nie było już prawie okładzin,  fakt faktem, że ostro jeździł ale przebieg śmieszny, najtańsze klocki dłużej wytrzymują, a jak zmienił klocki na inne, to po 15 tyś.  do nie było już tarcz, starły się do minimum, wiec jakość jest masakryczna jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...