Skocz do zawartości

Sprawy elektryczne


runFORESTrun

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

tym razem sprawy elektryczne. Pacjent to Forester SH 2.5T w automacie z 2008 r.

1. Nie działa spryskiwanie reflektorów - pompka podpięta bezpośrednio do akumulatora działa bez zarzutu, spryskiwacze wysuwają się i spryskują. Nie ma prądu w kostce wpiętej do pompki. Jest jakiś bezpiecznik albo coś? Nawet ten rozdzielacz podmieniony na inny, bo go podejrzewałem (chyba ze tez padnięty jest)

2. Nie mam światła wstecznego (cofania) oraz przestały działać czujniki cofania. Czyżby czujnik wstecznego na skrzyni biegów? Jak go namierzyć? Jak sprawdzić czy padł czy tylko styki zwariowały na zimę?

3. W momencie podpięcia do ładowarki samochodowej radio gorzej odbiera, lekki ale słyszalny szum. Czyżby gdzieś masa? Na antenie czy gdzieś indziej zaczynać szukać?


Z góry dzięki za podpowiedzi.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik "TAIL CLEARENCE" (czyli wg mnie ten od wstecznego) sprawdzony, jest OK. Nie mam pojęcia, który i czy w ogóle jest bezpiecznik od spryskiwacza reflektorów.

 

W sprawie radia dodam jeszcze, że używam tej ładowarki do telefonu od roku i tak się nie działo. Zauważyłem jeszcze, że słabiej odbiera stacje (szumi) niż kiedyś. A na trasie podczas jazdy poza miastem  ciężko dostroić cokolwiek - łapie RMF i Toruń!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uszkodzony jest moduł spryskiwaczy:

 

wi-13039e.png

https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2008/Forester 2008/contents/data/pdf/wi-13039e.pdf

 

 

Wzmacniacz antenowy jest na lewym tylnym słupku:

https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2008/Forester 2008/  -> "Index" -> "A" ->  "Antenna Amplifier" -> " REMOVAL" (a potem "INSPECTION") ;)

et-00245.png

 

 
 

 

 

 

 

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...