Skocz do zawartości

Nowe ograniczenia 50km/h przed przejściami dla pieszych.


LosioDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, nie wiem gdzie to wrzucić to zakładam nowy wątek. Jak coś to się od razu poprawię.

 

Miałem kilkanaście dni L4 od jazdy pojazdami wszelkimi, dzisiaj zrobiłem rundkę Zakopianką, Bielską i kilkoma innymi drogami w Małopolsce. Zaskoczyła mnie pewna zmiana - niezależnie czy to 2 pasmówka czy DK przed każdym jednym przejściem dla pieszych są nowiutkie znaki z ograniczeniem 50km/h.

 

To jakiś nowy przepis? Tak już zostanie? Trochę to upierdliwe bo nawet przy przejściach z dobrą widocznością trzeba zwolnić i to tak ostro, po to żeby potem na chwilę mieć znowu 100tke i zaraz kolejne pasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na Podkarpaciu jest tak od dawna, ale idzie się przyzwyczaić. Za znakiem daję but w podłogę na 3-5 sekund (zależy za ile jest następne głupawe 50), po czym dotaczam sie do 70-tki z jakimiś 75-80 i do 50-tki z jakimiś 55-60. I znowu w palnik i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, LosioDriver napisał:

przed każdym jednym przejściem dla pieszych są nowiutkie znaki z ograniczeniem 50km/h.

Następny pomysł powodujący, że wielu (większość?) kierowców traktuje znaki ograniczenia prędkości jako bezsensowne zakłócanie płynności jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guliwer napisał:

U nas na Podkarpaciu jest tak od dawna, ale idzie się przyzwyczaić. Za znakiem daję but w podłogę na 3-5 sekund (zależy za ile jest następne głupawe 50), po czym dotaczam sie do 70-tki z jakimiś 75-80 i do 50-tki z jakimiś 55-60. I znowu w palnik i tak w kółko.

 

Ekojazda :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LosioDriver napisał:

Ekojazda :D:D:D

Jaki Pan, taki kram :D nie dał bym głowy, ale sumaryczne zużycie może być mniejsze, w końcu nie hamuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...