Skocz do zawartości

Żarówki PHILIPS BLUE VISION +30%H4 nadadzą się do Imprezki ?


JOY

Rekomendowane odpowiedzi

Żarówki PHILIPS BLUE VISION +30%H4 - czy mogę sobie wstawić do Imprezki, czy może lepiej +30% ale żółte. Co lepsze do nocnej jazdy ?

Na ile lepsze są reflektorki soczewkowe ? I ktoś zna cenę ? O xenonach nie myślę, ale trzeba coś zrobić z tym oryginalnym światłem bo rozjadę jakiegoś pijaczyne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy zalozyl te zarowki w swojej Alfie z efektem conajmniej zadowalajacym. Widac znaczna poprawe oswietlenia.

Mimo wszystko jednak wydaje mi sie, ze to tylko taki "polsrodek". Niby jest lepiej ale moim zdaniem w aucie, w ktorym reflektory daja mizerne swiatlo efekt nie bedzie oszalamiajacy. Nie zamienisz nocy w dzien :wink: .

 

Ja na Twoim miejscu rozejrzal bym sie za soczewkowymi Valeo (4682zl - SIP) albo Morrette (360 £ - Scoobysport).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki dają radę spoko i są najtańszym upgradem. Wprawdzie w starszych GT donoszono o problemach z topiącymi się kostkami przyłączeniowymi lamp, ale znam kilka GT i WRXów, które mają przewatowane żarówki od dawna, jeżdżą cały rok na światłach i problemy nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki dają radę spoko i są najtańszym upgradem. Wprawdzie w starszych GT donoszono o problemach z topiącymi się kostkami przyłączeniowymi lamp

 

mam jedno z ostatnich GT (rocznikowo oczywiscie :-) ) i musze stwierdzic, ze nie tylko w tych starszych GT byl ten problem - ja po kupnie mialem zamontowane 100/80 (czy jakos tak) i szybciutko sie ich pozbylem (ciagle problemy z niekontaktowaniem zarowki - po dokladnym obejrzeniu okazalo sie, ze kostka z jednej strony jest niezle upalona - na szczescie jeszcze dziala poprawnie)

 

co do zarowek - mialem Philipsy + 30% (nie pamietam modelu) - a teraz zalozylem tez Philipsy ale Allweather (tamte nie wytrzymaly roku)

na razie nie bylo mi dane jezdzic w nocy wiec nie wiem jak to sie bedzie zachowywalo (na poprzednich bylo calkiem ok)

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś poleciłby coś do STi :?:

Niewiecie może gdzie zmieniają na xenony i jak to się wogóle spisuje, bo ostatnio coś słyszałem że są problemy z elektryką.

 

 

Nie mogę teraz znaleźć linka. Jest taka firma w Łodzi zajmująca się oświetleniem a w szczególności przeróbkamina Xenony - poszukaj w googlach, dość łatwo ich znaleźć. Zadzwoń i porozmawiaj co zaproponują - sensowni są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz znaleźć linka. Jest taka firma w Łodzi zajmująca się oświetleniem a w szczególności przeróbkamina Xenony - poszukaj w googlach, dość łatwo ich znaleźć. Zadzwoń i porozmawiaj co zaproponują - sensowni są.

 

Jest to firma Walwo Brzeziny k/Łodzi.

tel. (0-46) 874 22 02, 0601 238 758

 

Kilku znajomych tam przerabiało na xenony i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to firma Walwo Brzeziny k/Łodzi.

tel. (0-46) 874 22 02, 0601 238 758

 

Kilku znajomych tam przerabiało na xenony i są zadowoleni.

Azrael miał chyba na myśli Auto-West.

Niestety w przypadku STi (H1), oferują oni jedynie żarówki koreańskie, które stanowczo odradzam.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[spróbuj Vision Plus w najnowszym wydaniu. Ja mam i świecą fajnie.

 

Przeczytałem to już po powrocie ze sklepu w którym kupiłem... właśnie te nowe + 50% - jest lepiej, ale musze podciągnąć ciut wyżej reflektorki.

Da się to w domu zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to firma Walwo Brzeziny k/Łodzi.

tel. (0-46) 874 22 02, 0601 238 758

 

Kilku znajomych tam przerabiało na xenony i są zadowoleni.

Azrael miał chyba na myśli Auto-West.

Niestety w przypadku STi (H1), oferują oni jedynie żarówki koreańskie, które stanowczo odradzam.

 

pozdr!

 

Kiedyś do nich dzwoniłem (Walwo), powiedzieli że montowali już w STi, a korzystają z komponentów helli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do nich dzwoniłem (Walwo), powiedzieli że montowali już w STi, a korzystają z komponentów helli.

 

Przetwornice są helli. A żarówki koreańskie.

Jeśli chodzi o HID, na świecie jest dwóch głównych dostawców żarówek -> Osram i Philips. Przetwornica może być dowolna, ale jakość żarówki jest tu kluczowym elemntem sukcesu, widmo światła powinno być jak najbardziej zbliżone do bieli (4100k), do tego dochodzi właściwa ogniskowa, żeby nie razić samochodó z naprzeciwka, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakość żarówki jest tu kluczowym elemntem sukcesu, widmo światła powinno być jak najbardziej zbliżone do bieli (4100k), do tego dochodzi właściwa ogniskowa, żeby nie razić samochodó z naprzeciwka, itd.

 

No i ważna jest czystość takiej lampy, bród na szkle załamuje swiatło i powoduje oślepianie kierowców jadących z naprzeciwka, dlatego też przy oświetleniu xenonowym obowiązkowe są spryskiwacze reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...