Skocz do zawartości

Polerowanie samochodu.


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiecie gdzie można oddać autko do polerowania, chodzi mi o dosyć porządną firmę, chciałbym aby efekt końcowy był mniej więcej taki:

impreza19.jpg

 

i kolejne z pytań... gdzie w Katowicach można oddać złote OZety do regeneracji? I może ktoś zna kod złotego lakieru z tych felg?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby uzyskac taki efekt potrzeujesz auta ktore tylko wyszlo z malarni na fabrycznym lakierze ciezko uzyskac taki efekt latwo sie przedrzec chyba ze masz jakiegos magika czy speca od tych spraw ale ja osobiscie probowalem ze zlym skutkiem przedzieralem sie przez lakie i trzeb bylo malowac wiec wole jak robie to na aucie ktore pomalowalem i wiem ze jest co zdzierac. Papier 1500 czy 2000 duzo wody i czasu potem buferka i dobry srodek do bafowania i masz taki efekt mi to zajmuje srednio 1.5 dnia orboczego zeby zrobic tak auto bez zderzakow. Potem rece i majtki opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stary lakier stara dobra i tania pasta "Tempo" jest idealna. Na dość świeży lakier wystarczy jakiś preparat z woskiem Carnauba i będzie ładnie świecić w słońcu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tak robie myje 3x normalnym woskiem za 4 tempo i auto wygląda ładnie

 

Myjesz auto woskiem :roll: i to 3x :shock:

 

Woskowanie auta przed pastą lekkościerną Tempo jest bez sensu,bo trzeba robić dokładnie na odwrót. Pasta Tempo jest lekkościerna i pastując ścierasz powierzchowną warstewkę utlenionego lakieru i odsłaniasz jego świeższą warstwę zmniejszając oczywiście jego grubość. Po tym zabiegu tworzą się mikro pory i szczeliny w lakierze i trzeba nawoskować "zwykłym" woskiem żeby zabezpieczyć lakier przed dalszym utlenianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskowanie auta przed pastą lekkościerną Tempo jest bez sensu,bo trzeba robić dokładnie na odwrót. Pasta Tempo jest lekkościerna i pastując ścierasz powierzchowną warstewkę utlenionego lakieru i odsłaniasz jego świeższą warstwę zmniejszając oczywiście jego grubość. Po tym zabiegu tworzą się mikro pory i szczeliny w lakierze i trzeba nawoskować "zwykłym" woskiem żeby zabezpieczyć lakier przed dalszym utlenianiem.
Dokładnie tak robię :razz: Myje auto szamponem następnie woskuje, a co 4 raz zamiast wosku stosuje tempo, tak żeby zetrzeć warstwę wosku :roll: Po takim zabiegu mój 17 letni lakier na aucie nabiera połysku nie odstaje od reszty nowszych aut :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam zakup środków 3M!!!!, ja kupiłem pastę do ręcznego polerowania Finesse-It oraz tarczę polerską. Miękką gąbkę założyłem na wiertarkę i po 4h samochód błyszczy tak że gały wypadają:) W sumie wydatek około 70zł a efekt taki że auto po umyciu błyszczy tak, że wszyscy się oglądają. Gdyby poświęcić więcej czasu to zniknęłyby wszystkie ryski z lakieru.

Środek w odróżnieniu od innych nie brudzi wszystkiego dookoła i nie wymaga zakładania innych powłok.

 

Poradził mi znajomy lakiernik....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarka z regulowanymi obrotami mam nadzieję bo za wysokie obroty przegrzeją lakier i wtedy jest problem. Co do produktów 3M to znana i uznana firma. Pamiętaj tylko że warstwa lakieru Ci się zmniejszyła (coś za coś :roll: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź dobrą myjnie gdzie robią teflonowanie lub sam zakup na allegro.

Ja zakupiłam i efekt jest naprawdę extra.

http://www.allegro.pl/item244597651_nan ... eflon.html

 

?

 

Co to jest NANOTECHNOOLOGIA ??

 

Nanotechnologia to nic innego jak zamykanie otwartych porów zewnętrznego materialu.

 

Po takim tekście nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pasty 3M to trochę taki środek który robi cud... Pasta jest lekko ścierna ale dodatkowo zakłada politurę którą przy okazji wypełnia wszystkie rysy i zadrapania. Oczywiście nie ma mowy o wypełnieniu ubytku do blachy albo podkładu, ale zarysowania przeźroczystej warstwy znikają. W pierwszym momencie po umyciu efekt jest taki jak na zdjęciu PLayera. W perspektywie kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu myć jest nadal bardzo dobrze choć ryski są już widoczne w mocnym słońcu. Żaden wosk który używałem nie przetrwał tak długo.

Gdyby przyłożyć się solidnie do roboty z wiertarką to efekt byłby wszędzie idealny...

Najtrudniejsze są wszystkie zakamarki i załamania. Co do strachu o warstwę lakieru to przy użyciu miękkiej gąbki polerskiej można byłoby jedynie ją zetrzeć... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...