Skocz do zawartości

Dylemat: WRX czy STI ?!?!


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio dość długo przymierzałem się do kupna GTka. NAgle mnie olśniło zarówno intelektualnie jak i pieniężnie i zacząłem zastanawiać się nad WRXem. Po jakimś czasie zaś coś mnie tknęło i zacząłem rozmyślać nad STI ...

 

Interesuje mnie teraz jaka różnica jest pomiędzy WRXem i STI ? Osobiście rozmyślałem nad WRX 2.0 ze względu na mniejszą pojemność i podobnie jak w 2.5 duży potencjał do modzenia.

 

Interesuje mnie jakie są różnice w eksploatacji obydwóch modeli? I na sam koniec co Wy byście osobiście brali....

 

Pozdrawiam,

JG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli nie zaczynasz od kwoty, jaka masz do wydania, to już nie jest źle. W tym przypadku odpowiedź jest raczej jedna: STI. WRX ma dużo mniej mocy, słabszy technicznie silnik, mniejsze hamulce, słabszą skrzynię, brzydszy środek, i kiedyś jak bedziesz sprzedawał, jest mniej zainteresowanych niż estiajem...Oczywiście, jeżeli masz ograniczony budżet, i nie zamierzasz upalać (w co nie wierzę, bo po to miedzy innymi się kupuje Subaru) to możesz kupić WRXa, ale po pewnym czasie zaczniesz go przerabiać, wsadzać kasę bez końca, żeby dojść do mocy i innych parametrów STi. Zabieg moim zdaniem bez sensu, jak możesz mieć od razu to minimum, jakie potrzeba, czyli STI. Kupowanie WRXa to pozorna oszczędność, bo ten sam rocznik jest tańszy, ale jak policzysz części i koszty wynikające z przeróbek, wyjdzie Ci duzo drożej niż STI. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym co napisał emotorsport...

Tylko STi, na pewno nie będziesz tego żałował.

Sam gdybym miał jeszcze raz taki dylemat, to tylko i wyłącznie STi.

Najlepszym wyborem było by chyba STi 2001-2005 EU jeszcze z dwulitrowym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego będziesz używał auta i jaki budżet?

 

myślę że ok 55k. Służyć będzie do streetu a w zimie ślizgania.

 

Najlepszym wyborem było by chyba STi 2001-2005 EU jeszcze z dwulitrowym silnikiem.

 

były ????? Dla mnie byłoby to super rozwiązanie.

 

 

Jeżeli nie zaczynasz od kwoty, jaka masz do wydania, to już nie jest źle. W tym przypadku odpowiedź jest raczej jedna: STI. WRX ma dużo mniej mocy, słabszy technicznie silnik, mniejsze hamulce, słabszą skrzynię, brzydszy środek, i kiedyś jak bedziesz sprzedawał, jest mniej zainteresowanych niż estiajem...Oczywiście, jeżeli masz ograniczony budżet, i nie zamierzasz upalać (w co nie wierzę, bo po to miedzy innymi się kupuje Subaru) to możesz kupić WRXa, ale po pewnym czasie zaczniesz go przerabiać, wsadzać kasę bez końca, żeby dojść do mocy i innych parametrów STi. Zabieg moim zdaniem bez sensu, jak możesz mieć od razu to minimum, jakie potrzeba, czyli STI. Kupowanie WRXa to pozorna oszczędność, bo ten sam rocznik jest tańszy, ale jak policzysz części i koszty wynikające z przeróbek, wyjdzie Ci duzo drożej niż STI. :lol:

 

właśnie baredzo podobną text słyszałem :)

 

A jak z eksploatacją...duża różnica w częściach, spalaniu i póxniejszym podnoszeniu mocy pomiędzy 2.0 a 2.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co poradzić na wydmuchane uszczelki ?
Nie jezdzic do 4T.

 

rotfl...ze tak powiem :)

 

albo wymagać od firmy która się sama reklamuje jako profesjonalna, odpowiedzialności za ewentualne niedokładnie wykonane naprawy.... :lol: i to za podejrzewam niemałe pieniądze...każda porządna firma traktuje poważnie klientów, bo przecież z nich żyje.... :?: :lol:

 

[ Dodano: Nie Paź 04, 2009 3:07 pm ]

To w takim razie co poradzić na wydmuchane uszczelki ?

Nie jezdzic do 4T.

 

upewnić się, że głowice były planowane, i zostały zamontowane te uszczelki, za które zostało zapłacone....i na seryjnych szpilkach auto będzie jeździło....wszystko.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że już trafiłeś na to forum to odpowiem Ci że STI. Gdybyś tu nie trafił to i z WRXa byłbś zadowolony :wink:

 

A tak na poważnie, wieczorem powinienem miec trochę czasu to napiszę jakis wywód - miałem WRX, mam STi to coś tam wiem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas na pewno, aż do eksplozji: silnika, skrzyni, sprzęgła i spalenia hamulców :smile: ewentualnie do wyszczania się amorów.....

Lekkie czarnowidztwo uprawiasz :wink: To jest poprostu bardzo szybkie auto do normalnej jazdy, a nie upalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdże na tory. Nie upalam ich na oesach ani innych zawodach. Po prostu potrzebuje auto do średnio sportowej jazdy. W zimie ma dawać radość w ślizgach w lecie ma się miło poruszać na prostych i przemiszczać mnie z punktu A do B w zadowalającym tempie. Jestem miłośnikiem nie rzeźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas na pewno, aż do eksplozji: silnika, skrzyni, sprzęgła i spalenia hamulców :smile: ewentualnie do wyszczania się amorów.....

Lekkie czarnowidztwo uprawiasz :wink: To jest poprostu bardzo szybkie auto do normalnej jazdy, a nie upalania.

 

nie czarnowidztwo, tylko WRX jest podatniejszy na awarie, słabszy, mniej dynamiczny od STI, i jeżeli głównym pytaniem wątku było: WRX czy STI, bo kasy wystarczy, to odpowiedź brzmi STI. gdyby pytanie brzmiało: czy warto kupić WRXa, bo nie mam kasy na STI, odpowiedź by brzmiała: tak, kupić, bo to dobry samochód. ale STI jest lepszy i tyle w temacie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świadomie kup WRXa. Nie dlatego, że Cię nie stać na STi, tylko ze względu na takie, a nie inne potrzeby.

 

Też tak myślałem! I co? Już szukam nowych tłoków, wymieniłem wydech, IC od STI, pompa Walbro i tak dalej i jak tylko wyjadę od lakiernika pędzę robić remap! :mrgreen:

STI! I z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...