Skocz do zawartości

Subaru impreza GD nie odpala Immobilizer


Alekkksander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent: Subaru Impreza WRX 2.0 2003 r wersja US. Samochód nie odpala. Programowałem kluczyk przy użyciu białej kostki schowanej za osłoną słupka od strony kierowcy i niestety nie rozłączyłem jej podczas odpalania. Auto odpaliło na 2 sek. i zgasło, rozpiąłem kostkę ale dalej  nie chce nawet na chwilę odpalić, rozrusznik kręci. Przed programowaniem auto normalnie odpalało. Przypadek specyficzny bo nigdzie nie znalazłem rozwiązania na ten temat. Kluczyk zaprogramowany, auto otwiera się z kluczyka. Kontrolka kluczyka na zegarach nie mruga po włożeniu kluczyka więc zachowanie normalne. Przypadek ciężki więc liczę na waszą pomoc.  

Pozdrawiam Aleksander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Alekkksander napisał:

Programowałem kluczyk przy użyciu białej kostki schowanej za osłoną słupka od strony kierowcy i niestety nie rozłączyłem jej podczas odpalania.

 

Ta kostka służy TYLKO do programowania centralnego zamka. Po włamaniu do auta wystarczyło by je spiąć, zaprogramować kluczyk i odjechać autem? Trochę za proste :)

 

Jaki powód kombinacji z kluczykiem? Zgubione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja US nie ma immo tylko prosty fabryczny alarm.

Ja tez probowalem zaprogramowac dodatkowego pilota wg. tego co pokazywali na YT (czyli 10 razy przekrecasz kluczyk itd.)

U mnie niestety operacja sie nie udala i rozkodowal sie pierwszy pilot. alarm zaczal wyc, ale auto mozna normalnie odpalic.

Ja narazie wywalilem cały moduł od alarmu, ale niestety jest on powiazany z cenralnym zamkiem ktorego tez teraz nie ma.

Auto cały czas normalnie odpala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód to nie działające otwieranie zamykanie z pilota. Ogólnie to zmieniałem zegary z US na EU i w tym czasie przestało działać otwieranie/ zamykanie z kluczyka. Myślałem że jest to jakoś powiązane ale raczej nie. Samochód postał 4 h i normalnie odpalił. Dziwna sytuacja, najważniejsze że odpala. Zamykanie z kluczyka znowu nie działa więc temat otwarty. Zmierzyłem napięcie na baterii kluczyka, może 2.8V to za mało i dlatego nie otwiera.Dam znać co i jak gdy kupię nową baterię. Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...