Skocz do zawartości

turbo diesel vs. turbo benzyna


Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

Owoc, chyba nie zalapales o czym tu piszemy?

 

Kuba, dane z katalogow amerykanskich (zarowno US jak i CA) odnosnie spalania zawsze mnie troche dziwily. Kolejna sprawa, ze nie sa tak dokladne jak 'nasze' dane w litrach.

Przykladowo, na stronach producenta (w Kanadzie) podaja spalanie miejskie Si na poziomie 10.4 litra na 100. Nigdy mi sie to nie udalo. Co wiecej..... jak wiesz jezdzilem Honda takze po stanach i o dziwo jak dla mnie, auto spalalo mi mniej w Chicago niz w Bialymstoku (ktory nie oszukujmy sie, jak na 'stolice' Podlasia - nie jest ogromnym miastem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuba, dane z katalogow amerykanskich (zarowno US jak i CA) odnosnie spalania zawsze mnie troche dziwily. Kolejna sprawa, ze nie sa tak dokladne jak 'nasze' dane w litrach.

Przykladowo, na stronach producenta (w Kanadzie) podaja spalanie miejskie Si na poziomie 10.4 litra na 100.

Nie jest istotne, jak dane katalogowe odbiegaja od tego co indywidualny kierowca uzyska (sa tacy co maja mniejsze spalanie niz podaje fabryka), istotne jest to ze pomiary sa przeprowadzone wedlug norm i mozna je porownywac pomiedzy soba, czego nie mozna powiedziec o testach twoich razem z kolega.

Wczesniej pisales ze twoje auto spala 11l w miescie, co az tak bardzo nie odbiega od tych 10.4l, to jest okolo 5% roznicy. Czy jak liczyles spalanie to przelewales paliwo przez menzurke laboratoryjna, czy przejechany dysans mierzyles GPS? Z tego co wiem to nie masz seryjnego ogumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogumienie jest opcjonalne letnie ale takze Micheliny a tankuje zawsze do pierwszego odbijania bagnetu wiec wyliczenia powinny byc dosyc dokladne. Co prawda nie jezdzilem zbyt duzo zimą Honda ale wyniki (po miescie) wachaly sie miedzy 11.4 a 12.1

 

Co do Bemy 320i to podalem tobie najmniejsze spalanie jakie udalo sie osiagnac sasiadowi. Przy normalnej jezdzie Buma pali mu wiecej. A co do Civa to nie podawalem jazdy o kropelce tylko takie zwykle srednie spalanie uzytkownikow 8 generacji Civa. Moze jutro wejde na jakies forum dres wagenów i poczytam ile im pala 3.0 i jak to sie ma do konkurencji.

A teraz wale sie spac. Do jutra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, czy duzo pali? te ok. 12 po miescie nie jest zlym wynikiem biorac pod uwage, ze robie glownie krotkie 5-6 kilometrowe trasy. Kolejna sprawa, ze jezdze w miare normalnie ale i dynamicznie, gdy natrafi sie jakas scinka - nigdy nie odpuszcze. Mysle, ze gdyby caly bak przejezdzil np. moj stary badz taksowkarz wynik bylby moze i te 10.4 do osiagniecia. Konkurencja bym nie osiagnal takich wynikow (GTI, ST, Megane Sport, OPC) A przy jezdzie na pelnym gazie roznica bylaby juz bardziej widoczna. WRX spalilby mi najwiecej.

Ps. A duzo to mi spali przy najblizszym tankowaniu - baaardzo czesta jazda do 8500obr. Obstawiam cos ok. 16/100 Specjalnie chce wyjezdzic caly bak przy ostrym pilowaniu zeby zobaczyc ile tak na prawde moze wypic w takich warunkach po miescie

 

WRC fan, z Toba? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...