Jump to content

[SF 1999] Osłony gumowe amortyzatorów SLS

Publius

Recommended Posts

Cześć!

Zrobiłem remont SLSów (o tym osobny wątek będzie).

Po wymianie patrzę i widzę coś takiego, jak na załączonym zdjęciu. Podobno (cytuję) tak jest fabrycznie, że te osłony nie osłaniają całych SLSów. Jak wiadomo, syf może tam lecieć dowolnie teraz.

Niezależnie od tego czy jest tak fabrycznie, czy nie - chcę to poprawić i dobrać takie osłony gumowe, aby pokrywały cały amortyzator.

To żółte, to odbojnik.

Gumowa osłona jest nowa i podobno dedykowana pod ten amortyzator...

Czy ktoś się już spotkał z takimi tematem? Czy wiecie gdzie można dobrać takie osłony, które okrywałyby cały amor i mocowałyby się solidnie o gniazdo?

2017-10-31 08.07.58.jpg

Edited by Publius

• Aga unlocked this topic
  • 2 weeks later...

To co widać na foto, to dostałem jako zamiennik. Ja mam SLS. W Kayabach faktycznie zamienniki normalnie nachodzą całkowicie.

A co z SLS? Czy ktoś ma jakieś namiary na sprawdzony zestaw, który pokryje SLS?

Obecnie zamontowany jest ten zestaw osłon:

http://www.jadar-auto.pl/pl/wyszukiwanie/1/1/006075989/zestaw-ochrony-przeciwpyłowej-amortyzator/229427

I jak widać na zdjęciu - wisi :( A może źle zamontowane?

Edited by Publius

Przeciez to na zdjęciu widac, że czarna osłona wysunęła/wypadła na górze z mocowania. Grawitacja i opadło. Spróbuj to normalnie założyć. Sprężyna ma sporo miejsca żeby włożyć tam ręce :)

Raczej nie grawitacja, tylko być może osłona ma różne średnice z góry i z dołu, i odbój powinien być wsunięty z przeciwnej strony. Może się nie dać naciągnąć osłony na odbój. Czarna osłona pod wpływem grawitacji się nie ściśnie w ten sposób. 

Dziękuję za odpowiedzi.

Żeby było jasne - odbojnik i osłona były w zestawie.

Nie wiem dokładnie jak montuje się osłony, ale z tego co piszecie, zestaw odbojnika i osłony (oba były w komplecie) są OK i ta osłona powinna być zaczepiona o odbojnik?

Czy osłona powinna okrywać cały amortyzator, czy ten odbojnik tak ma być na wierzchu?

Nie ma żadnej dokumentacji do tego? W Googlach nic nie znalazłem niestety...