Skocz do zawartości

Forester XT 2004 poszarpuje


MichalKrakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pacjentem jest Forester 2.0 XT 2004. Od pewnego czasu na wolnych obrotach po dość mocnym dodaniu gazu, auto szarpie dwa razy i dopiero jedzie. Bardzo intensywne szarpanie występuje na gazie, natomiast na benzynie jest to ledwo wyczuwalne. 

Wymienilem już świece zapłonowe i zrobiłem regulacje luzów zaworowych, jednak nic nie pomogło. 

Ktos ma jakieś doświadczenie w tym temacie bądź borykał się z podobnym problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalKrakus napisał:

Wymienilem już świece zapłonowe i zrobiłem regulacje luzów zaworowych, jednak nic nie pomogło. 

Ktos ma jakieś doświadczenie w tym temacie bądź borykał się z podobnym problemem? 

 

Zakładam, że filtry instalacji lpg masz wymienione ... miałem kiedyś podobny objaw, jak zwlekałem z wymianą.

Taki objaw może wskazywać też na zużyte przewody zapłonowe i chyba od tego bym zaczął sprawdzanie przyczyn szarpania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przewody zapłonowe to z tego co wiem to wersja turbo ich nie ma. Są za to cewki zapłonowe. Były sprawdzane ale tylko tak wizualnie czy nie są nigdzie popękane itd. Wszystko wyglądało ok. 

Gaz założyłem jakieś 15 tys km temu. Gazownik ustawił mi serwis na godziny pracz instalacji a nie na km i do tej pory jeszcze nie wymieniałem filtrów gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry wymieniaj co 10 kkm. Da radę to zrobić samemu, ale zwykle gwarancja na LPG wymaga, by robić to w warsztacie. Wspomniane objawy to może też być awaria reduktora, wtryskiwacza. Musi to sprawdzić gazownik względnie możesz kupić kabel i sam zacząć grzebać. Ale jak masz gwarancję a się na tym nie znasz to pewnie lepiej jechać do zakładu LPG.

To świeża instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle, na ile widać błędów montażowych stwierdzić nie można. Podzespoły do tej mocy wystarczające.

Zacznij od wymiany filtrów.

Rozumiem, że problem wystąpił przed wymianą świec a nie po?

Luzy trzeba było regulować? Zdradzisz mi na PW ile Cię ta przyjemność wyniosła?

Sprawdź, czy nie masz butli firmy Bormech. parę razy się spotkałem z sytuacją, gdzie syf i rdza z wnętrza tej butli zatkała filtry. Zwykle to wychodzi przy pierwszej zmianie filtrów.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak problem wystąpił przed wymiana świec. Natomiast jeśli chodzi o luzy zaworowe to trzeba było je regulować.
Jestem umówiony na poniedziałek do gazownika u którego zakładałem gaz. Dam znać czy coś pomoże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ciekaw jestem co wyjdzie. Warto kupić sobie filtry i wymieniać np w połowie interwału między kontrolami u gazownika. Możesz sobie wtedy dobrać lepsze filtry a koszt całej zabawy to do 30 pln przy filtrach z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim xt jest podobnie autko szarpnie przy nagłym naciśnięciu pedału gazu, instalacja założona w czerwcu tego roku przelot około 6 tyś km , dzieje się to tylko na gazie na benzynie idealnie wszystko pracuje, podejrzenia padają na parownik lub wtryski gazu. Znalazłeś może przyczynę w swoim pojeżdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek oddałem auto do gazownika. Zrobił serwis + włączył jakaś funkcje w sterowniku. Dokładnie nie wiem co to, bo niestety nie oddawałem mu auto osobiście. Dowiedziałem się tylko ze niektóre modle to maja nie które nie. Może kogoś z forum naprowadzi to na jakaś konkretna odpowiedz. Jeśli nie to postaram się zadzwonić do swojego gazownika i dopytać o co chodziło. Teraz mój Forester chodzi idealnie na gazie ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...