Skocz do zawartości

Listwa bocznej tylnej szyby Impreza GC


Tutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Dziś zauważyłem, że listwa bocznej tylnej szyby z lewej strony zaczęła odstawać, pomimo, że wcześniej przylegała jak Al Bundy do kanapy. Po bliższym przyjrzeniu się sytuacji ujawniłem na drodze oględzin, że wypiął się klips zaznaczony na zdjęciu czerwonym kółkiem (zdjęcie z internetu bo nie miałem przy sobie telefonu).  Po dociśnięciu na chwilkę wskakuje na miejsce ale potem zaraz znowu wyskakuje i odstaje. Bardzo mnie to irytuje i chcę to naprawić. 

 

Z tego co wyczytałem w zagranicznych internetach listwa w miejscu oznaczonym zielonym kółkiem jest mocowana wkrętem. Moje pytanie: w jaki sposób ogarnąć tą listwę? Jakie klipsy tam siedzą? Czy wymienić klipsy czy wspomóc ich pracę klejem do szyb? Czy do tych klipsów można się jakoś dostać od środka? 

Będę wdzięczny za każdą pomoc. 

 

Listwa.jpg.439c79f400ab1bf0d3ff41580c7ad26a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, czy ktoś może mi powiedzieć ile tam jest klipsów i jak najlepiej zabrać się za to wyrywanie żeby nic nie uszkodzić? Wszystkie schematy jakie udało mi się znaleźć w internecie dotyczą coupe, nie ma nic o sedanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć @Tutek

Czy udało ci się (te 4 lata temu) ogarnąć tą listwę? Właśnie szukam takich spinek bo brakuje mi kilku. Masz może jakiś namiar gdzie takie można kupić? Szukałem na www.gc8.pl ale nie znalazłem.

Będę wdzięczny za każde info

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 08:19, Tutek napisał:

Ok, rozumiem, czy ktoś może mi powiedzieć ile tam jest klipsów i jak najlepiej zabrać się za to wyrywanie żeby nic nie uszkodzić? Wszystkie schematy jakie udało mi się znaleźć w internecie dotyczą coupe, nie ma nic o sedanie. 

Może lepiej tak zaznaczę żebyś widział, że coś ci piszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...