Jump to content

Wyświetlacz z zegarem OBK 05 - demontaż

RAV
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Po 5 latach z Forkiem i trzecim już powiększeniu się rodziny przyszła pora na coś większego. Forek kochany był i nie zawodny natomiast 3 foteliki to nawet w OBK nie wchodzą za wesoło :(

Zakupiłem OBK 2,5NA MT z roku 2005.

Auto już po weryfikacji stanu i przyszła kolej na pakiet startowy + usunięcie kilku denerwujących usterek.

Jedną z nich jest gasnący wyświetlacz pod górnym schowkiem - ten od komputera pokładowego i zegara.

Czasem wyświetla ECC, ale już wyczytałem na forum ,ze może być to spowodowane nie wracającym właściwie kluczykiem w stacyjce.

Inny problem to to , że jest gdzieś "zimny lut" i trzeba go pukać/dociskać aby w ogóle zaczął działać.

Ze sprawdzeniem lotów nie będę miał problemu natomiast nie wiem jak fachowo zabrać się za jego demontaż - proszę o wskazówki

• 2 weeks later...

Spójrzcie proszę na zdjęcie wyświetlacza w linkowanym wątku - tam jest jeden przycisk po lewej, a u mnie są 2. U góry jest jeszcze od rozjaśniania podświetlenia. W używanych nie mogę namierzyć takiego,  który by miał 2 przyciski po lewej. Czy to faktycznie taka niepopularna wersja?

Edited by RAV

W dniu 5.10.2017 o 08:47, RAV napisał:

Spójrzcie proszę na zdjęcie wyświetlacza w linkowanym wątku - tam jest jeden przycisk po lewej, a u mnie są 2. U góry jest jeszcze od rozjaśniania podświetlenia. W używanych nie mogę namierzyć takiego,  który by miał 2 przyciski po lewej. Czy to faktycznie taka niepopularna wersja?

Taki?

http://allegro.pl/subaru-legacy-iv-schowek-zegarek-i6883558060.html

:D

Godzinę temu, WOJO napisał:

taki -ale ten jest tani bo, nie działa :) Dzwoniłem do sprzedającego.

A jeszcze jedna sprawa  - patrząc na Twój opis widzę ten samo rocznik i też opis Celebration . Co oznacza ta wersja?  Jakieś znaki szczególne w wyposażeniu?

Edited by RAV

44 minuty temu, RAV napisał:

taki -ale ten jest tani bo, nie działa :) Dzwoniłem do sprzedającego.

A jeszcze jedna sprawa  - patrząc na Twój opis widzę ten samo rocznik i też opis Celebration . Co oznacza ta wersja?  Jakieś znaki szczególne w wyposażeniu?

Oczywiście znaczek na tylnej klapie "Celebration"... ;)

Ogólnie ta wersja jest świetną podstawą do zrobienia fajnej wersji wyposażonej w oryginalne akcesoria.

Ja do swojego trochę ich dołożyłem.

1. Halogeny.

2. Zestaw nawigacji.

3. Dodatkowy schowek centralny.

4. Hak holowniczy.

5. Chlapacze przód.

6. Chlapacze tył.

7. Ozdobne listwy progowe.

8. Kratka bagażnika.

9. Zapalniczka bagażnika.

10. Czujniki parkowania.

11. Ozdobna listwa klapy bagażnika.

12. Subwoofer.

Za wyjątkiem czujników parkowania (oryginalne były tylko na tył, obecne tył+przód), wszystkie akcesoria oryginalne.

2 godziny temu, Oczkoo15 napisał:

Można taki subwoofer dołożyć?:)Tylko nigdzie nie ma do kupienia:huh:

Można.

Potrzebujesz wiązki i suba.

Są czasem do trafienia nawet na forum - polujcie. :D

• Upvote 1