Skocz do zawartości

Czy kupic legacy 94?


beren

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zę musiałem sie pozbyć swojego forka to teraz szukam na jakiś czas dupowozu za ~5k do czasu aż sie odkuje.

 

Wadomo ze młodego auto sie za tyle nie kupi.. 

Sąsiad sprowadził ze Niemiec niedawno Legasia 94r. 2.2 w automacie na sprzedaż. Nadkola do roboty ale poza tym prezentuje sie nieźle.

Dobrze sie prowadzi (ponoć ma bilsteiny założone), silnik i skrzynia wydaje się pracować dobrze. Ostatnio miałem okazje jeździć legasiem 98r 2.5L tez w automacie i było duuuużooo gorzeeej zarówno jeśli chodzi o silnik, skrzynie i wspomaganie kierownicy słabo działało też.  Tutaj jest naprawde nieźle jak na te lata. 

 

Jakie są minusy, na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu tego auta? jak to jest z silnikiem 2.2? Dużo gorszy niż 2.5? Czy w ogóle opłaca się pchać w tak starego legasia? Za taka kase moge kupic inna markę z ~2000r. Niby róznica jest ale to też stare auto..

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem właścicielem dokładnie takiego samego modelu i w życiu bym go nie zamienił na nic innego ponieważ:

kultura pracy silnika jest fajna 

był jak na te lata mega wypasiony pełna elektryka klima szyber dach podgrzewane fotele

minusem w tych autach jest spalanie i mała zwłoka skrzyni w stosunku do kicka oraz tylne hamulce które lubią się zapiekać.

 

Weź pod uwagę że za jakieś 4 lata cena tego modelu o ile zadbany będzie powoli rosnąć w górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą Antyków jest korozja, sprawdź szczególnie progi i tył auta (nadkola, podłużnice, sanki).

Silnik 2.2 jest pancerny i nie ma co go porównywać do 2.5, do tego regulacja zaworów na hydraulice.

Dziadek jest już zarejestrowany, masz jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ipsx82 napisał:

i bezkolizyjny rozrząd na plus w nim

Co to znaczy? Jeszcze nie zarejestrowany ale kupię tylko jeśli będzie. Zdjęcia takie mam. Ma jeszcze Alu 17" do niego wiec pewnie lepiej będzie się prezentował na nich..

IMG_0768.JPG

IMG_0766.JPG

IMG_0769.JPG

A to spalanie to ile PB? Forek 2.0 palił mi 10l/100km. 

Edytowane przez beren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...