Skocz do zawartości

polerowanie szyb


piter

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już próbował naprawiać boczne szyby :?:

przednie - wiem że można naprawiać, zarówno ubytki po odpryskach oraz ślady od wycieraczek.

Nie znalazłem, jak na razie informacji, czy da się naprawić boczne szyby (porysowane przez uszczelki, od częstego ich opuszczania ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już próbował naprawiać boczne szyby :?:

przednie - wiem że można naprawiać, zarówno ubytki po odpryskach oraz ślady od wycieraczek.

Nie znalazłem, jak na razie informacji, czy da się naprawić boczne szyby (porysowane przez uszczelki, od częstego ich opuszczania ....)

Próbowałem w Legacy z przednią, Pan mi odradził, koszt ok 500 zł i efekt raczej średni, nowa z wstawieniem 630 zł - efekt - wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zrobioną przednią w Legacy.

 

Efekt taki sobie - o ile nie widać rys to w miejscu największego zarysowania mam zapewnione wrażenia a la fatamorgana :???: (na szczęście to tylko niewielki kawałek i raczej w górnej części szyby).

 

Aby być sprawiedliwym dodam, że było to robione dobrych pare lat temu, więc obecna technika może być efektywniejsza :razz:

 

Na małe rysy dobre, jeżeli jest cokolwiek większego lepiej zainwestować od razu w nową szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem dziś w warsztacie i generalnie to sami odradzają polerowanie szyb, robią jak się klient bardzo upiera (najczęściej przed szybką sprzedażą auta :wink: ) bo po 2, 3 latach i tak wyłazi i jest jeszcze gorzej.

Szyba czołowa Saint-Gobain (ponoć najlepsza z nieoryginalnych) kosztuje 280 i jest dostępna z dnia na dzień.

 

Lepiej wychodzi naprawa odprysków - nie ma śladów o ile szybko się naprawi, zanim szyba w tym miejscu się przybrudzi....

 

Bardziej mnie martwią boczne szyby - bo nie ma zamienników, używane są w niekiedy w gorszym stanie od moich, a oryginalne ... boje się zadzwonić do SIP-u po cenę :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak są.

widać niedokładnie szukałem :wink: ale nic to, teraz ich i tak nie zmienię, głównie zależało mi na czołowej - i już wymieniłem.

A starą (całą) oddam komuś w potrzebie - jeśli będzie ją chciał ...

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawianie szyb traktowałbym wyłącznie jako czynność doraźną,

 

Racja ... napisz cos o zamiennikach .Swoja podkleilem , efekt mizerny i 150 poszlo sie pasc :razz:

 

Ja na przedniej miałem ślad po uderzeniu kamienia. Pojechałem, zakleili, i dali 10 lat pisemnej gwarancji że nie pęknie w tym miejscu. Zobaczymy, na razie po poprzedniej mroxnej zimei nie miałem kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przedniej miałem ślad po uderzeniu kamienia

 

Dodam do tego 30 cm ryse i problem staje sie wiekszy gdyz rysa niestety jest widoczna :neutral: . Co prawda daja na naprawe glejt ale nasza policja niestety go nie uznaje .

Kolejny problem pojawia sie przy przegladzie technicznym . Zaden diagnosta go nie podbije . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...