Jump to content

Stukanie przy ruszaniu. Forek MY 2007 NA


B-52
 Share

Recommended Posts

Od kilku dni, przy ruszaniu z silnika wydobywa się stuknięcie, albo kilka stuknięć. Analogicznie przy przyhamowaniu. Dźwięk jest dość głuchy i dochodzi, wydaje mi się, z dolnej części silnika, jakby "z daleka". Ewidentne nie ma na te stuknięcia wpływu toczenie, bądź nierówna nawierzchnia. Wyłącznie zadziałanie "siłą przyśpieszenia, albo hamowania".

 

Czy ktoś z Koleżaknek i Kolegów ma pomysł, co to może być?

Link to comment
Share on other sites

Dwa razy przerabiałem dziwne stuki przy hamowaniu/przyspieszaniu. Raz to była tuleja wahacza (poluzowana śruba), za drugim razem właśnie tzw. kość skrzyni. Przy tulei stuknięcie było przy ruszaniu po mocniejszym hamowaniu, przy kości przy zmianie kierunku jazdy (mocniejsze hamowanie i później wsteczny).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki to pewnie coś z tych rzeczy. Przy przyśpieszaniu chyba tego nie mam, bo forek jakoś szczególnie nie odjeżdża. Przy ruszaniu z miejsca ta siła jednak jest duża i wtedy puka. Analogicznie przy hamowaniu, po mocniejszym wciśnięciu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tuleje w przednich wahaczach, to do diagnostyki polecam podjechać na Stacje Kontroli Pojazdów, wjechać na szarpaki i słuchać pod samochodem skąd dochodzi dźwięk. Jeśli będzie cisza, to duże szanse, że to któraś poduszka albo kość skrzyni

Link to comment
Share on other sites

Niecały miesiąc temu akurat miałem przegląd i była cisza. A może już wtedy powinienem byłem słyszeć symptomy? Stukanie od ok. tygodnia, a przeglàd ok. 4 tygodni temu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...