Skocz do zawartości

Stukanie przy ruszaniu. Forek MY 2007 NA


B-52

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni, przy ruszaniu z silnika wydobywa się stuknięcie, albo kilka stuknięć. Analogicznie przy przyhamowaniu. Dźwięk jest dość głuchy i dochodzi, wydaje mi się, z dolnej części silnika, jakby "z daleka". Ewidentne nie ma na te stuknięcia wpływu toczenie, bądź nierówna nawierzchnia. Wyłącznie zadziałanie "siłą przyśpieszenia, albo hamowania".

 

Czy ktoś z Koleżaknek i Kolegów ma pomysł, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy przerabiałem dziwne stuki przy hamowaniu/przyspieszaniu. Raz to była tuleja wahacza (poluzowana śruba), za drugim razem właśnie tzw. kość skrzyni. Przy tulei stuknięcie było przy ruszaniu po mocniejszym hamowaniu, przy kości przy zmianie kierunku jazdy (mocniejsze hamowanie i później wsteczny).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to pewnie coś z tych rzeczy. Przy przyśpieszaniu chyba tego nie mam, bo forek jakoś szczególnie nie odjeżdża. Przy ruszaniu z miejsca ta siła jednak jest duża i wtedy puka. Analogicznie przy hamowaniu, po mocniejszym wciśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tuleje w przednich wahaczach, to do diagnostyki polecam podjechać na Stacje Kontroli Pojazdów, wjechać na szarpaki i słuchać pod samochodem skąd dochodzi dźwięk. Jeśli będzie cisza, to duże szanse, że to któraś poduszka albo kość skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...