Skocz do zawartości

Forester 2006 LPG


raj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Forestera 2006 r automat USA bez turbo z LPG. Instalacja BRC + lubryfikator. Od jakiegoś czasu przy uruchamianiu silnika pojawia się chmurka białego dymu. To nie jest woń spalonej benzyny jaką czujemy po uruchomieniu silnika. W czasie jazdy tego nie ma. Ok 30.000 km temu w 2014 r wymieniona została UPG, świece itd. Serwis Radom. W instalacji LPG wymienione były filtry fazy ciekłem i gazowej. Nie ubywa ani nie przybywa płynu w chłodnicy, nie ubywa nadmiernie oleju, klima działa, temperatura silnika stała. Gumowy gruby przywód odchodzący od chłodnicy daje się łatwo zgiąć palcami. Nie przeprowadziłem testu na zawartość CO2 w układzie chłodzenia. 

Czy ktoś wie jaka jest przyczyna białego dymu przy uruchamianiu silnika? Krótki film w załączeniu. 

Z góry dziękuję za informacje

 

Pozdrawiam

Forester LPG.avi

Edytowane przez raj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lubryfikator. W maju minęło 5 lat jak jeżdżę tym Foresterem z LPG, choć ostatnio coś bardzo szybko pojemnik na lubryfikator zrobił się pusty. Może za duże dawki tego płynu zużywa się. Jest możliwość regulacji dawek "tego szajsu"?

Dzięki za odpowiedź, Spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kranik którym regulujesz dawke.
Z czasem puszcza i do dolotu kapie Ci ten płyn, który przy odpalaniu po postoju spala się co skutkuje takim dymkiem.

Mam sąsiada z Fordem, z takim samym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!! 100% trafność w diagnozie. Drugi dzień przykręcony kranik i brak białej chmurki. Podjadę do znajomego "gazownika" żeby ustawił zalecaną dawkę lubryfikatora. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tzd zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...