Jump to content

przewód paliwowy

michu123

Recommended Posts

Witam, czy mógłbym uzyskać do Państwa informacje którędy przez samochód przebiega przewód paliwowy od zbiornika do silnika?
Chodzi mi o np o jakiś schemat albo informacje z doświadczenia, w aucie czuć delikatny zapach benzyny a nie chciałbym rozbierać niepotrzebnie niektórych części auta  
Zapytanie dotyczy autka  Subaru Legacy IV z 2006r silnik o pojemności  2.0 165KM 

Pozdrawiam 

poszukaj pod plastikami wzdluz drzwi powinno isc i z prawej i lewej strony

zagladales pod samochod? poci sie gdzies bak? moze to poprsotu spaliny bo uklad wydechowy nieszczelny?

Najczęściej chyba przepuszczają opaski wężyków przy silniku. Wymień na początek tylko ostatni odcinek gumowy w komorze silnika i oczywiście opaski. Zwykle to rozwiązuje problem.

najbardziej czuć benzynę z tyłu auta, przy tylnych siedzeniach i w bagażniku i tylko podczas tego jak auto dłużnej postoi, podczas jazdy już nie czuć jej,

zaglądałem w rożne miejsca (bak suchy na zewnątrz, nie czuć tego też przy wlewie) pod spodem auta też patrzyłem ale tam jest wszystko zabudowane, pytam by szukać w konkretnym miejscu przewodów i by nie rozkręcać niepotrzebnie niektórych rzeczy   

39 minut temu, michu123 napisał:

najbardziej czuć benzynę z tyłu auta, przy tylnych siedzeniach i w bagażniku i tylko podczas tego jak auto dłużnej postoi, podczas jazdy już nie czuć jej,

zaglądałem w rożne miejsca (bak suchy na zewnątrz, nie czuć tego też przy wlewie) pod spodem auta też patrzyłem ale tam jest wszystko zabudowane, pytam by szukać w konkretnym miejscu przewodów i by nie rozkręcać niepotrzebnie niektórych rzeczy   

Zacznij od podniesienia tylnej kanapy. Pod tapicerką masz filtr paliwa i czujnik ilości paliwa. Możliwe, że uszczelki sparciały lub były niedokładnie zamontowane podczas wymiany filtra.