Skocz do zawartości

sonda lambda emulator


Dtm

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam maly problem, po zamontowaniu emulator wysuwajacego sonde lambde dalej zapala mi check engine i niestety od tego momentu przepala bardzo w wydechu slychac strzlanie jakschodzi z obrotow i przez to rowniez wiecej pali. macie jakis patent na to? moze 2 emulatroy na raz zeby bardziej ja wysunac? oba katalizatory sa wyciete i wystepuje jedna sonda lambda. pacjent to legacy 97 2.0 wolnossak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Emulator się stosuję na drugą sondę po katalizatorze. Pierwsza sonda odpowiada za skład mieszani paliwowej. Jak masz zamontowany emulator ecu będzie wtrykiwać więcej paliwo niż potrzebuje. Usuń emulator.

Dlaczego emulator zastosowałeś?

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze to pomoze na ten blad. juz usuniety wlasnie to zrobilem ale dalej wyskakuje blad wlaczyl sie jak tylko przekroczyl 2.5 tys na 5 biegu.

nie mam juz pomyslow na to mecze sie od 2 tyg z tym, puki nie zapali checka jest ok schodzi fajnie z obrotow jak tylko go zlapie odrazu wali z wydechu jak karabin xd

 

jest jakas mozliwosc wykasowac blad z ecu poza odpieciem aku? podpiac sie czy cos? obd chyba z tego co wiem nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety nie ma OBD

probuje dzis odlaczyc obie klemy od aku na noc i jutro zobacze jak bedzie, jak narazie sonda zamontowana bezposrednio w rure zastepujaca katalizator, bez zadnego emulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dtm napisał:

jak narazie sonda zamontowana bezposrednio w rure zastepujaca katalizator, bez zadnego emulatora.

Tak ma być.

Zobacz pod deską z lewej strony kierownicy, czy nie masz  2 wtyczek kolor przeważnie czarny był), które da się złączyc ze sobą, Służa do wymrugiwania błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dtm napisał:

 

nic nie daje niestety taka operacja kasowania potem znowu lapie blad

 

 

No to chyba normalne że łapie błąd skoro problem nie rozwiązany. Kasowanie błędów nie spowoduje że naprawi ci się usterka.

Połącz te kostki, wymrugaj błędy, będziesz wiedział co go boli. I wtedy zabierz się za naprawę tego co zgłasza ci komp.

Bez opisu błędu nikt ci nie powie co masz zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ide obbadam to i niedlugo napisze co wyszlo.

czy ktoras z tych kostek to obd? 

18493380_1498616330189920_1046155069_o.jpg

18518641_1498617076856512_1272481767_n.jpg

jeden blad to napewno 33 i by sie zgadzalo bo nie dziala predkosciomierz, a drugi to hmm byly najpierw 3 dlugie mrugniecia potem odrazu 4 krotkie wiec 34?

jest jakakolwiek mozliwosc dostac adapter z obd-2 na obd-1? 

znalazlem tylko cos takiego
http://www.alcyone.org.uk/ssm/ports.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...