Skocz do zawartości

Kierownica sparco/momo w gf n/a co i jak?


Hiszpanu

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić jakąś kierownicę sportową sparco/momo do gf polifta jeśli ma to jakieś znaczenie, boję się tego tematu i chciałbym rozwinąć kilka moich wątpliwości:

 

1. Jak określić mniej więcej jak nowa kierownica będzie "siedzieć" na aucie? Bazą do której mogę się odnieść może być aktualna oryginalna kierownica, cały okrąg gdzie pracuje się rękami mógłby być minimalnie bliżej mnie, jak to mam zmierzyć żeby te kilka cm nowa kierownica była bliżej mnie?

2. Naba ta z allegro dedykowana do gc/gt będzie pasować mam rozumieć? Skoro chcę wywalić poduszkę to muszę kupić nabe do auta która miała tą poduszkę czy taką dedykowaną do auta bez poduszki? Przynajmniej takie ogłoszenia znalazłem na allegro i nie bardzo to rozumiem bynajmniej nie widziałem jeszcze sportowej kierownicy z jaśkiem.

3. Skóra czy zamsz, co lepiej leży w dłoni i co się szybciej zużyje? Ewentualnie który materiał lepiej współpracuję z rękawicami ale i będzie dobrze leżeć w dłoni bez nich na co dzień? Chciałbym zamsz ale wydaje mi się że szybciej będzie się zużywał niż skóra.

4. Poduszka powietrza, jak dobrze kiedyś wyczytałem wystarczy wpiąć rezystor żeby nie wywalało błędu, ale jaki? I czy coś jeszcze trzeba robić z instalacją od poduszki kierowcy? Dodam że poduszka PASAŻERA po "modyfikacji" instalacji ma być w pełni sprawna i cały czas gotowa do wybuchu podczas wypadku. 

5. Klakson, mogą być jakieś problemy czy wystarczy przelutować kilka kabelków do nowego klaksonu w kierownicy i powinno działać?

 

Jeśli czegoś nie napisałem to nie wiem, także jak ktoś może coś jeszcze zasugerować to proszę o jakieś doradztwo :)

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nabę MOMO, bo z tych dostępnych i tak chyba najlepiej pasuje, co nie oznacza że pasuje od razu. Konieczne jest pogłębienie otworów na wąsy od wyłącznika kierunkowskazów oraz powiększenie otworu na kostkę poduszki powietrznej. Rezystor jest w zestawie. Klakson działa od razu. Wskaźnik TOP jest przesunięty.

Zwykła, płaska kierownica, na nabie Momo jest odsadzona tak samo jak fabryczna kierownica z jaśkiem.

Materiał na kierownicę to kwestia osobistych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pajac_am napisał:

Wiele nie jezdzilem na takiej bardziej "odsadzonej" kierownicy, ale wez tez poprawke na to, ze podczas jazdy na co dzien, do wlaczenia kierunkowskazu bedziesz musial zdjac reke z kierownicy :P

 

Wiem są tego zalety i wady :)

 

6 godzin temu, PatiKTP napisał:

Kup nabę MOMO, bo z tych dostępnych i tak chyba najlepiej pasuje

 

Tylko kupować nabe pod poduszkę czy nabe do auta bez poduszki? Ja oryginalnie mam auto z poduszką ale od kierowcy jej nie chcę, i nie rozumiem czym różnią się takie naby z tego co widzę tylko ceną, bo jeśli kupie nabe do auta z poduszką to i tak przecież jej nie mogę mieć bo ją muszę ściągnąć to o co w tym chodzi? O miejsce w tej nabie na instalację od jaśka czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...