Skocz do zawartości

Impreza II 1.6TS dziwny problem


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam taki problem.

Zrobiłem Wymianę oleju w swoim Subaru, które zakupiłem bezpośrednio w Szwajcarii.

W samochodzie była ulotka z poprzedniej wymiany i napisane było na niej że olej 10/40PS

Ja zalałem Matraxem 5W40 pełny syntetyk. I po tej wymianę silnik zaczął inaczej pracować - znacznie głośniej. Od 2500rpm (pod obciążeniem) wydaje się jak by były dziury w wydechu a przy 3500rpm i więcej jest zaje#### głośno.  

Przed wymianą oleju samochód pracował znacznie ciszej...

 

Proszę o jakieś rady i sugestie bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam 

 

(Nie wykluczam że to Poprostu nadzwyczajny zbieg okoliczności i coś innego poszło akurat po wymianie oleju.... hehe)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że to firmowy dobrej klasy. Brany bezpośrednio od przedstawiciela / producenta w beczkach po 200l :) na firmę.  Hmm myślę czy z powrotem nie zalać 10w40 albo zapakować wszech obecnie poleconego motula ?

Hmm zobaczymy w poniedziałek dokładnie o co chodzi podjadę na podnośnik popatrzeć na wydech 

Edytowane przez halinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg? Na "Zachodzie" z reguły lali 10W40, rzecz w tym, że nie wiesz jaki, jak auto było eksploatowane... Ja, po sprowadzeniu mojego też przeszedłem na syntetyk, ale nie miałem żadnych problemów. Sprawdź kolor oleju, czy jest bardzo ciemny (w benzynie nie powinien szybko ściemnieć) - jeśli ten nowy olej ma bardzo dobre własności czyszczące, to mogło to zaszkodzić, do przytkania filtra oleju włącznie.

Co do motula - to jestpo prostu kult tego oleju, jest sporo bardzo dobrych olejów,niekoniecznie akurat musisz używać tego. Ja korzystam z produktów Shella (5W40 Helix Ultra), przy okazji regulowania zaworów zaglądam i jest czysto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.

Problem leżał gdzie indziej. Po prostu przy wymianę filtra powietrza źle domknąłem obudowę i to było przyczyną głośniejszej pracy silnik.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez halinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...