Skocz do zawartości

Subaru Forester 2011


marthh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych wielbicieli marki Subaru. Chciałbym zapytac o pare szczegółów. Za kilka dni kupuje Forestera 2.5 w automacie z 2011 roku o przebiegu 40 tys mil. Auto mojej kuzynki od nowosci wprost z salonu. nr vin JF2SHADC3BH773997. Czy to udany model czy juz mam sie obawiac czegos co bedzie drogo kosztowac. Nie wymieniała nic oprocz oleju w silniku i filtrów ani swiec zapłłonowych ani oleju w skrzyni. Moze ktos zechce mi podpowiedziec. Z Subaru Polska otrzymałem strzepki info zadnych szczegółów. Jakie czesci zamienne nieoryginalne  warto zastosowac i mozna , jaki olej do skrzyni, mostów.  Od 10 lat jezdze g-klasa 20 letnią ale chciałem cos mniejszego zwinnego i z automatem. Bede wdzieczny za podpowiedz. moj tel 600929473

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to auto kuzynki i kuzynka kupiła je w salonie to warto się skusić.40 tys mil to jakieś 65 tys kilometrów.,ale jak kupiłą auto w salonie to nie jeździła na przeglądy?Przecież powinni ją informować co trzeba robić a co nie. Płyny i filtry to podstawa.Jeżeli to 2.5 T to tam był temat z nieszczelnymi uszczelkami pod głowicą...ale przy takim przebiegu i bez gazu to raczej spokojnie.

Jak będziesz miał auto to jedź do Subaru i zobaczysz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przebieg 40 tys. mil = to wersja usa więc z tymi przeglądami w serwisie to ktoś coś wymyślił.

 

Potwierdzić należy

1` rynek auta usa czy eu

2` serwisowanie u nas w pl, czy w świecie

3` wersja 2,5 ale wolnyssak NA, czy 2,5 turbo XT ?

4` na deser jak skrzynia biegów [manual, automat, automat z sekwencją] ?

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4` na deser jak skrzynia biegów [manual, automat, automat z sekwencją] ?

 

 

 

Za kilka dni kupuje Forestera 2.5 w automacie

 

 

 

 

1` rynek auta usa czy eu

Tutaj akurat sam sobie odpowiedziałeś :D

 

 

Skoro przebieg 40 tys. mil = to wersja usa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to automat 2.5 wolnossacy i ma 26 tys mil czyli okolo 40 tys km

 

2.5 wolnossący to sprawdzona i bardzo dobra konstrukcja

 

auto z takim przebiegiem jeśli nie miało jakiś przygód będzie prawie jak nowe, poza standardowym serwisem niczego więcej nie powinieneś się spodziewać

 

nie bardzo rozumiem czego się boisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Nie boje sie bo auto z oryginalnym przebiegiem i nie rozbite w pierwszych rekach. Kuzynka kupiła juz nowy model który płynie z USA. Ona  bardzo mało jezdzi ma jeszcze Honde i oba auta wiecej stoja w ogezewanym garazu niz jezdza czasami do Krakowa do Ikei do sklepu na zakupy. Ja nigdy nie miałem japonczyka zawsze VW i Mercedes od paru lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Nie boje sie bo auto z oryginalnym przebiegiem i nie rozbite w pierwszych rekach. Kuzynka kupiła juz nowy model który płynie z USA. Ona bardzo mało jezdzi ma jeszcze Honde i oba auta wiecej stoja w ogezewanym garazu niz jezdza czasami do Krakowa do Ikei do sklepu na zakupy. Ja nigdy nie miałem japonczyka zawsze VW i Mercedes od paru lat

Zerknij jeszcze tu https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/73412-czy-subaru-z-silnikami-fb-w-eu-te%C5%BC-tak-pij%C4%85-olej/

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...