Skocz do zawartości

Brak mocy na wstecznym


ipawelek

Rekomendowane odpowiedzi

Forester xt 2.0 2014r. Czy zauważyliście że na wstecznym ma dużo mniej mocy niż na jeździe do przodu? Ostatnio chciałem wjechać tyłem na chodnik, krawężnik o wysokości ok 12 cm, stałem pod krawężnikiem, gazuję, silnik wyje,ale auto stoi w miejscu. To samo zadanie jadąc do przodu nie sprawia żadnych trudności. To zasługa skrzyni cvt czy sprzęgła?

Edytowane przez ipawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zaobserwowałem. Nie jest to praktyczny problem, ale raczej ciekawostka. Z jednej strony przełożenie wstecznego jest dłuższe niż najkrótsze przełożenie CVT do przodu, ale to nie jest wystarczający powód. Jakbyś ruszał choćby 10 cm od tego krawężnika - to podjedziesz. Jakbyś nie był dokładnie prostopadle - też.  Jak trzeba podjechać pod dość sromy podjazd tyłem, to się da. Ja podejrzewam wpływ działania sprzęgła wielopłytkowego, które jest spięte przy ruszaniu - może też przeszkadza kontrola trakcji (choć wyłączenie ESP nie zmienia zachowania samochodu). Nigdy to nie było problemem w życiu realnym, ale kilka razy uzyskałem ten efekt.  Dyrekcja nagrała film, pokazujący, że tak nie jest i ja mu wierzę - trzeba specyficznego układu by zaobserwować to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...