Skocz do zawartości

Webasto w OBK 2,0D MY2013 - montaż w ASO


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór!

Jeżdżę już trzeci rok tym autem i wszytko jest ok, poza tym że zawsze w zimę jak temp. spada poniżej +5-6stopni, zaczyna mrugać mi kontrolka check engine.

Auto odebrałem z salonu Subaru w Mikołowie z już zamontowanym Webasto Thermo Top C Demo z pilotem Telestart T100 HTM. Nawet próbowałem w tamtejszym serwisie to naprawić, ale jak zajechałem to akurat się cieplej zrobiło i kontrolka nie świeciła. Później próbowaem jeszcze przy okazji przeglądu w serwisie niemieckim, gdzie też ręce rozłożyli, bo to "przyczyną jest źle podłączone webasto". Więc tak jeździłem aż do teraz, bo do migania przywykłem, webasto działało,a żadnych innych objawów poza kontrolką migającą nie było.

 

 

Ale tydzień temu na terenie Niemiec:

1/kontrolka checkengine zapaliła się na stałe,

2/przestał działać tempomat (kontrolka migająca)

3/zaczęła świecić kontrolka (!) z informacją że awaria hamulca parkingowego.

Auto poza tym zachowywało się bez zarzutu.

Podjechałem do najbliższego serwisu (Frankfurt) gdzie poinformowano mnie, że przyczyną jest webasto i że jednak trzeba to poprawić bo ostatni epizod mógł być potencjalnie niebezpieczny. Odłączono webasto, skasowano błędy, podłączono webasto z powrotem i znów jeżdżę, z migającym checkengin... Postanowiłem więc coś z Tym zrobić. Proszę o pomoc i informację co można z tym zrobić.

Auto mam na gwarancji do  27.02.2017

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...