Skocz do zawartości

Radio Kenwood ze zmieniarka Forester i inne


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do posiadaczy radia Kenwood ze zmieniarka montowanego w Foresterach: http://subaru.pl/oferta/pdf/qrg/forester.pdf

Radio gra z tylu o wiele ciszej niz z przodu, suba prawie wogule nie slychac, czy to normalne ? Czy ktos wie jaki to model radia ? Niedawno bylo takie do sprzedania w dziale kupno/sprzedaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi... radia nie chce zmieniac, chce go troszke stuningowac, a nie mam ochoty wybudowywac go tylko po to by sprawdzic jaki to model... no ale chyba bedzie to nieuniknione. Co do glosnikow, 10 cm moze calkiem niezle grac, tym bardziej ze jest sub... w kazdym razie nie mam zamiaru zmieniac miejsc zabudowy glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o budzet, orginalne radio pasuje optycznie, i prawdopodobnie jak wiekszosc mozna go przebudowac lub aktywowac dodatkowe funkcje. To bedzie mozliwe dopiero gdy bede mial schemat, a ten dostane gdy bede znal model radia. Ew. moge dolozyc wzmacniacz. Co do glosnikow, nie znam ich producenta ani jakosci... Swoja droga siedem glosnikow w aucie dosc nowym i nie tanim powinno grac lepiej, w starym Legacy mialem orginalne glosniki Subaru (6) i radio Panasonic, fakt ze najwyzszy model jaki wtedy byl, ale dzwiek byl o dwie klasy lepszy niz w Foresterze :neutral:

W kazdym razie chce zostawic system optycznie tak jak jest, elektrycznie moge wszystko wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,ja mam to radio wyjete,moge Ci sprawdzic co to za model ale wiem ze to Kenwood,jednak nie w tym rzecz. Proponuje aby wyprowadzic z radia wyjscia na wzmacniacz (przod,tyl,),koszt ok 80pln. Dolozyc wzmacniacz 2 lub 4 kanalowy. Glosniki fabryczne sa do wymiany,nadaja sie sie tylko na smietnik,maja magnes wielkosci monety 1 PLN wiec grac to nie moze:) Lepsze glosniki wsadzasz w miesjca fabryczne,robisz dystans z MDFu pod 16tki ,wytumiasz drzwi i gra gitara.Nie wiem czy potrzebujesz miec tylne glosniki bo ja uwazam ze sa zbedne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalni iz sprawdzilem wszystkie regulacje, wszystko dziala, ale dzwiek z tylu jest o wiele cichszy, a sub prawie wcale nie pracuje. Moze w sobote bede mial chwile czasu to poprostu wszystko wymontuje i sprawdze, na moje ucho cos jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest uszkodzone,tlumaczylem juz ze nie przod i tyl nie bedzie gral tak samo. 10cm glosnik z tylu majacy mniejsza powierzchnie membrany nie bedzie gral rownie glosno jak 16cm glosnik + tweeter z przodu zrozum to:) To samo tyczy sie subwoofera ktory tak naprawde nie jest subwooferem tylko glosnikiem eliptycznym 6X9 z mocno zawezonym pasmem i malutkim magnesem a do tego gra on w metalowym boczku ,nie wytlumionym,gdzie drgaja plastiki.

Nie wiem dlaczego pokladasz nadzieje ze ten sprzet jest cokolwiek w stanie dobrze zagrac,wyjmowalem te komponenty i jest to smietnik 1 klasy jak w 99% aut.Wymiana glosnikow i dolozenie wzmacniacza dopiero da oczekiwany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja zawsze jest dobra :smile: W koncu jestem elektronikiem z zawodu... a glosniczki basowe 10 cm mam w mojej mikrowiezy JVC w sypialni i dzwiek jest wiecej niz sadysfakcjonujacy.

Chcialem tez model radia by znalezc schemat i dane techniczne, nie wiem czy ono ma moc 2x2W czy tez 4x50... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...