Skocz do zawartości

Impreza 1.6 falujące obroty i gaśnięcie. Pomocy!


cougar94

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczką imprezy 1.6 AWD z 1999 roku. Jakiś czas temu zaczęły się problemy, w przedziale prędkości od prawie 90km/h do ok. 120km/h trzęsie budą (nie jest to wina zawieszenia/krzywych felg etc). Na zimnym falujące obroty, jak się rozgrzeje gaśnie i nie chce już odpalić. Wymieniłam świece i kable (w gniazdach świec olej - to może być oznaka zużytych uszczelek pokrywy zaworów), wyczyściłam krokowiec. Po wymianie niestety nic się nie zmieniło, obroty nadal (choć jakby troszkę lżej) falują, a po jakimś czasie gaśnie i nie dalej odpala. Co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za utrzymanie obrotów na "luzie" odpowiada silniczek krokowy, ale do jego poprawnej pracy potrzebne są prawidłowe odczyty czujników: temperatury silnika, sondy lambda, przepływomierza, lub położenia przepustnicy. Podobne objawy może też dawać nieszczelność w układzie dolotowym i zasysanie "lewego powietrza". Problem z odpaleniem ciepłego silnika może być skutkiem uszkodzenia czujnika położenia wału.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wanne z silnikem 1,6 (pancerny ;) ). W tym silniku nie ma przepławki tylko MPA-sensor wyczyść go np. alkoholem w spreyu IPA.

A jesli nic to nie da to jazda do warsztatu do którego masz zaufanie i regulacja zaworów. Regulacja jest na śrubkach więc nie jest to czarna magia dla prawdziwego mechanika. A i jeśli musisz ciąć koszta to zamiast nowych uszczelek pod dekle zaworów, świece i śruby dobry silikon wysokotemperaturowy, wyczyszczone stare uszczelki, dekle i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozpędź autko do 120 km/h, wrzuć na luz i tocz się.

Jeśli nadal będzie telepało budą to trzeba sprawdzić półosie, wał nap. lub poduchy silnika i skrzyni.

Ja miałem telepanie przy porzedniej i obecnej subarynie podczas hamowani w okolicach 90-80 km/h. Nie są to tarcze więc tttm ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...