Skocz do zawartości

problem z automatyczną skrzynią , wrzucasz D i d...a


miłośniksubaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z automatyczną skrzynią biegów Outback 2001 2,5 sohc. Po rozgrzaniu skrzynia nie reaguje na Drive . Wsteczny działa zawsze. 'D' po zwiększeniu obrotów i odczekaniu kilkunastu sekund włącza się . Jak już zadziała wszystko jest super. Pracuje bez zarzutów, redukuje przyspiesza itd. sama przyjemność z jazdy .

Znalazłem ten temat na sip z przed paru lat , tak jak opowiadali koledzy z forum pomogła im wymiana oleju i filtra + zastosowanie militec-1. Zacząłem więc od wymiany oleju i filtra. Nie pomogło. dolałem specyfik militec-1 nie pomogło. Zdjąłem miskę olejową i wymieniłem cały zestaw sterujący (wyjęty , rozebrany i dokładnie umyty z mojej poprzedniej skrzyni o tym samym symbolu , którą wymieniłem ze względu na bardzo głośne wycie mechanizmu różnicowego) . i niestety nadal bez zmian. (Przy montażu skrzyni zamontowane zostało sprzęgło hydrokinetyczne które działało wraz z tą wyjącą skrzynią.)

co tam jeszcze może być nie tak .

Bardzo proszę o wskazówki ,

Mieszkam w Warmińsko -Mazurskim ,może ktoś z Was zna jakiś serwis w tej części Polski? Proszę o namiary

 Kupiłem go  rok temu i Oudback dał mi już w kość z silnikiem (musiałem kupić drugi ,do którego założyłem nową instalację LPG, zrobiłem głowice , rozrząd itd.) teraz skrzynia i to druga  i też nie ok  . pomóżcie  Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zaciekawił mnie problem z Twoim autem. Czy mógłbyś napisac jak sie sprawy mają na dzień dzisiejszy.

Również miałem problem z mech różnicowym po wymianie simeringów na półosiach. Kupiłem drugą skrzynię za 700zł. Wymieniłem, zalałem olej. Jak się okazało, że z tą "nową" jest wszystko ok to jeszcze raz wymiana oleju tym razem dynamiczna. Wszystko jest w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...