Skocz do zawartości

dziwny szum podczas jazdy wrx 2003r


Luki_wrx_prodrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu w moim blob-ie zauważalny jest szum w środku auta podczas jazdy auto jeździło na 17" yokohama neova advan (twarda opona) myślałem że może to było przyczyną oddałem auto do ziomka mechanika podnieśli go na specjalnym podnośniku rozpędzili do około 160km/h i nasłuchiwali ale żadnych odgłosów nie było słychać łożyska kół ok. Ewidentnie jak się ze mną przejechał to słyszał szum i nie ma różnicy jak wrzucę na luz bo jest to samo może ktoś się spotkał z podobnym problemem niestety w Częstochowie nie ma specjalistów od Subaru a najbliżej z tego co mi mechanik mój nówił (on swojego lancer-a tam oddawał) to Kielce. Spróbuję poźniej nagrać filmik może coś będzie słychać. Z góry dzięki za odpowiedzi pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu w moim blob-ie zauważalny jest szum w środku auta podczas jazdy

A nie masz jakiejś dodatkowej anteny CB ? :) albo innych relingów itp zamontowanych?

Mi kiedyś w aucie szumiało-gwizdało, szukałem długo, demontowałem antenę CB, aż złożyłem lusterka - listek taki długi w postaci paska wpadł pomiędzy lusterko a drzwi, i w tej szparze gdy powietrze przepływało, to gwizdał tak jak się gwiżdze na "słomce" albo "pasku trawy"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam od jakiegoś czasu w moim blob-ie zauważalny jest szum w środku auta podczas jazdy

A nie masz jakiejś dodatkowej anteny CB ? :) albo innych relingów itp zamontowanych?

Mi kiedyś w aucie szumiało-gwizdało, szukałem długo, demontowałem antenę CB, aż złożyłem lusterka - listek taki długi w postaci paska wpadł pomiędzy lusterko a drzwi, i w tej szparze gdy powietrze przepływało, to gwizdał tak jak się gwiżdze na "słomce" albo "pasku trawy"  

 

 

nic nie mam zamontowane jedynie co zamontowałem to oryginalny spoiler od STI  nawet po montażu spoilera wydaje mi się że nie było takich szumów jakie są teraz mam wrażenie że na zinowych kołach jakby trochę mniej ale dalej jest słyszalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo, w tamtym roku kupilem nowe opony zimowe, przejezdzilem bylo super teraz huczy tak miedzy 20 a 70km/h na letnich to samo, zawieszenie mam H&R i to wpływa na zużycie opon. Poglaskaj po oponach wzdloz i wszerz, u mnie srodkiem i wewnetrz sa bardziej wybrane, ale przy biezniku 7mm golym okiem nie widac, pod ręką czuć wyraźnie, letnie tak samo mi skosiło, też długo szukałem co to tak huczy, przełożyłem opony przód tył pozamieniałem ale wiele to nie dało;) niby takie zużycie powstaje w wyniku nadmiaru ciśnienia, ale u mnie zawsze 2.3 zima (17''), lato 2.5 bar (18'') oczywiście u mnie wykluczyłem łożyska w kołach, łożysko wału, dyfer, skrzynie itd: ) z resztą łożyska zwykle reagują na skręcanie auta i z wieksza predkoscia wyją bardziej. u mnie takiego czegoś nie ma i oczywiście na podnośniku u mnie też cisza;)

Edytowane przez AlexClyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowe oponki 17" lato i nowe oponki założone zima 16" na których nawet 1000km nie było zronione więc nie ma opcji żeby pościnało mi opony. Dodam że zmieniłem całe zawieszenie kayaba ultra sr+eibach pro kit potem geometria była robiona i jeżdziło na 16" zimowych chwilę i była cisza potem weszły 17" i z czasem szum się pojawił nie wiem co o tym myśleć ale mnie to strasznie denerwuje a jechać 3 godziny gdzieś sprawdzić do innego miasta nie bardzo mam czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak mam skręcając w prawą stronę to szum się nasila jakby w z lewej strony a w drugą stronę jak skręcam to jakby mniej. Opony odpadają lato były nowe założone a teraz założyłem zimowe nowe i jest bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wymieniłem oba łożyska z tyłu i dalej jest dziwny dźwięk z tyłu podczas skręcania ale słyszalny jak dla mnie z lewej strony możliwe żeby to było łożysko przednie? dzisiaj byłem u mojego mechanika podnieśliśmy na rampie rozpędziliśmy auto i nic cisza słyszalne jest to tylko gdy auto jest na ziemi bardzo dziwne jutro jadę do kolesia ode mnie z miasta co niby ogarnia Lancer-y, Imprezy itd zobaczymy czy coś stwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

byłem u gościa co się zna i stwierdził że to nic z napędem i stawia na przednie łożyska albo opony hm... opony mam nowe oba komplety lato zima więc odrzucam żeby to było przyczyną więc spróbuję chyba z tymi łożyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo czaje czemu uparcie wykluczasz łożyska? Ze nie szumią na windzie? Przecież nie są obciążone a skoro wykluczyles wszystko inne?

Opony faktycznie mogą szumiec jak wyklockuja ale 2 komplety nowych to chyba nie za bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo czaje czemu uparcie wykluczasz łożyska? Ze nie szumią na windzie? Przecież nie są obciążone a skoro wykluczyles wszystko inne?

Opony faktycznie mogą szumiec jak wyklockuja ale 2 komplety nowych to chyba nie za bardzo!

Ale ja uparcie wykluczam opony chyba nie doczytałeś bo pisałem że tylne wymieńiłem a teraz spróbuje z przednimi i mam nadzieje że problem z szumem się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to doczytałem a nie zrozumialem:-) Mea culpa. No ja też bym poszedł wlasnie w tą strone. Opony wyklockowane przerabialem w innym aucie- szumią, to fakt ale zmiana oski robiła całkiem inny szum, pod ręką mój wulkanizator odrazu to wylapal (ja nie bardzo) i przejechane to te opony miały ze 30kkm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...