Skocz do zawartości

Słabe wkręcanie na obroty Legacy IV 2,0 165 hp 2007 rok po lift


szowarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nabyłem kilka dni temu Legacy IV 2,0 165 hp 2007 rok polift ,mam pytanko czy ten silnik wkręca się słabo na wysokie obroty czy to tylko moje odczucie(wcześniej jeżdziłem dizlem),czy jest to normalka czy jest coś nie tak .Będe wdzięczny za odpowiedż (zaznaczam że jest to moje pierwsze Subaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przepustnica?

 

 

Eeee.., gdzie tam przepustnica, z dizla się przesiadł, kręci do 3 tysi i narzeka że słabo idzie. Dizlowcy tak mają że przy 40 km/h wrzucają już czwórkę.

 

 

Nie przejechałeś się innymi egzemplarzami żeby mieć porównanie przynajmniej? Kupiłeś pierwszy lepszy który stał na placu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....u mnie ,jak prepustnica wymaga resetu,auto dziwnie wolno idzie,po 4 tys, idzie faktycznie,przyspiesza lepiej.....apropos krotkich przelozen,ostatnio jezdzilem xv manual,bardzo niemilo mi sie jezdzilo,krotkie wachlowania,jak w dizlu...bleeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silniczek w szczegolnosci w wersji 165 konnej wkreca sie bardzo ladnie prawie do 7000 obr. :)

Chyba slaby dol daje Ci takie odczucia ;)

Albo zapchana przepustnica...

Tak też mi się wydaje że to przepustnica bo jemu powyżej 4 tyś ciężko w miarę płynnie dobić do 7 tyś ,dobija ale według mnie odrobinę za wolno tak jakby coś było zatkane .Dz za podpowiedź jutro jadę do mechanika może coś poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Tak jak radzą powyżej,nagraj filmik i wtedy będzie wiadomo,czy wkręca się "normalnie" czy "za wolno".Swoją drogą,miałem kiedyś Legacy z tego rocznika z tym samym silnikiem i co jakiś czas samochód stawał się lekko ospały podczas przyspieszania w zakresie 2000-3000 RPM.Powyżej było już normalnie.Mój mechanik co jakiś czas czyścił przepustnicę i to pomagało,ale tylko na jakiś czas.Podobno ten typ tak ma:-)Jeżeli filtr powietrza,paliwa,świece itp. masz w porządku,i nie tankujesz dziwnego paliwa,to może spróbuj ją przeczyścić i wtedy zobacz,czy jest różnica.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...