Skocz do zawartości

Różnice między silnikiem GT/99 a wrx/2002


Smookier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Szukałem podobnego tematu ale żaden nie tyczył sie strike silników, a myśle ze pomoże nie jednemu. Oba silniki w seri maja 218 koni.(lecz jako laik wiem tylko tyle) Nie ukrywam mam opcje kupienia gt99 z silnikiem wlasnie od Buga wrx 2002. Chciałbym dowiedzieć sie który silnik jest wytrzymalszy oraz który bardziej podatny na dłubanie (kucie powiększanie mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba silniki to EJ 205.

Jedno i drugie to plastelina nie warta ponownego wsadzenia do auta JEŚLI CHCESZ ZNACZĄCO PODNOSIĆ MOC.

 

Bloki te same.

Pompy oleju te same.

Głowice podobne lub te same.

Wał, korby, tłoki podobne lub te same.

 

Nie dostrzegłem znaczacych różnic pomimo tego że miałem przed sobą jeden i drugi silnik rozebrany na części.

 

Moim zdaniem nie warto budować upalarki na "podstawowych" gratach gt/wrx.

 

Choć niektórzy traktują wsadzenie silnika wrx do gt jako mod... wiec możliwe ze ten z wrx ma coś lepiej. Ale co to ciężko mi określić. Może są różnice w kanałach olejowych podzespołów silnika.

 

 

Pozdrawiam - Krzysztof ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 kuca seria Ci obsłuży.

 

Ale jak chcesz tak naprawdę po kosztach zbudować motor który pojeździ dłużej niż OEM.

 

To wsadź tłoki HBR. Panewki np. King race / ACL. UPG oem. Możesz się pokusić o szpilki ARP. I o korby z sti np jakieś używane.

 

A jak naprawdę ma być bardzo bardzo po kosztach to same panewki wsadź jakieś lepsze.

 

Pozdrawiam - Krzysztof ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie budowa silnika po kosztach... Bo cøs co jest tanie jest potem drogie. Zależy mi na pewnym wytrzymałym motorze który zniesie 300 KM. I tak będę działał :) oczywiście zdaje sobie sprawe ze moc pociąga za sobą łańcuszek innych modyfikacji nie tylko silnikowych ale to jest chyba normalne. Gdybym tego nie chciał robić kupiłbym "normalne" auto do codziennej spokojnej jazdy. Kwestia tego czy kuc cały wrxowy silnik i czy wytrzyma 300/ a nawet 350 KM czy szukać silnika z wersji sti i juz na tej bazie tez wszystko wymienić na kucizne.. Czy to nie bedzie przerost formy nad treścią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz 350 i dużo niutona to buduj kutego strokera. Jak chcesz 300 to rób 2.0 na HBRach.

Najpierw się zastanów nad tym co ma być. Między 300, a 350 jest przepaść ;) nie mówię o wrażeniach z jazdy tylko o przygotowaniu auta.


Wszystko ponad 300 tak w przybliżeniu bym robił na EJ207 newage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...