Jump to content

Regulacja świateł - subaru legacy 2004. USA

edelwolf
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Ostatnio sporo jeżdżę autem nocą i zauważyłem że światła chyba nie świecą tak dobrze jak powinny...

Postanowiłem zakupić nowe żarówki a przy okazji pojechać na stację diagnostyczna aby mi ustawili reflektory.

No i teraz jest problem.

W kabinie nie mam regulacji reflektorów, czy to jest normalne? Czy to dlatego że to wersja usa?

Przy mechanicznej regulacji osoba która próbowała się tego podjąć powiedziała 2 rzeczy:

- ustawienie obu reflektorów wygląda jakby na maksymalny dół.

- przy ustawianiu mechanicznym udało się podnieść może 2mm wyżej i to był max.

Czy w takim subaru jest jakiś silniczek który sam reguluje wysokość swiatel?

Może coś z nim jest nie tak?

A może ta osoba średnio się znała i mechanicznie jak najbardziej da się w pełni ustawić poprawną wysokość?

Dzięki za uwagę i ew pomoc

Michał.

Nie wiem jak z wersją US, ale w EU jest regulacja silniczkiem i dodatkowo można to też zrobić śrubokrętem ale nie wiem czy w pełnym zakresie.

W kabinie nie będziesz miał regulacji świateł - są dwa czujniki na zawieszeniu które informują mechanizm w lampach jak się ma wypozycjonować pod danym obciążeniem. I bardzo często się zacierają unieruchamiając światła.

W kabinie nie mam regulacji reflektorów, czy to jest normalne? Czy to dlatego że to wersja usa?

Normalne. USA  nie ma korektora ręcznego. Automatycznego też nie ma, bo występuje on tylko przy ksenonach.

Reguluje się śrubą przy reflektorze.