Skocz do zawartości

Monitoring live - kilka pytań


melanż

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sprawa wyglada tak: kilometr od mojego domu mam działkę z garażem i budką do której ostatnio podciągnięto światłowód. Normalnie jest tam ruter, prąd itp. Chciałbym zanotować tam ze dwie kamery które dostarczały by obraz live na komputer w moim domu.

Orientuje sie tu ktoś jaki sprzęt do tego potrzebuje, jakieś porady?

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze kup kamerę IP z kartą SD. Ja ostatnio kupowałem jako "nianię elektroniczną" dla niemowlaka DLink BabyCam DCS-820L. Ma funkcję alarmu na płacz, ruch i nawet możesz mówić do dziecka (czy tam postraszyć intruza ;) ).

 

Oglądasz przez www albo apkę w telefonie. Koszt ok 200pln.

 

Kamera ma wifi, można wyłączyć diody, aby nie rzucała się w oczy, ma tryb nocny i nagrywanie na SD.

 

http://www.komputronik.pl/product/233030/Elektronika/AGD/D_Link_DCS_820L.html?gclid=Cj0KEQjw3ZS-BRD1xu3qw8uS2s4BEiQA2bcfM6swY5enZzb83KSmHRWEKA0JlvPk-A1FBUD9e7uDkrsaAhdY8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zastanów się czy obraz widziany tylko w lokalnej sieci czy moze będziesz chciał podejrzec go z daleka- przez internet? Samo podłaczenie raczej proste, bardzie skomplikowana konfiguracja sieci.

Swoją droga- technologia pod strzechy- szopa ze światłowodem ehhhh !! Ciekawe kiedy trafią do kurników i paśników w lesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10 lat temu miałem router asusa: wtyczki usb ma 2 można wpinać cokolwiek i przez ip obsługiwać. Może coś takiego podpasi. Nie grzebałem za dużo przy tym, ale bankowo ip kamerkę można i hdd jakieś żeby na nim zapisywać, przez wan też sie pewnie da wgląd ustawić, tylko trzebaby pokonfigurzyć. Jest sporo wiedzy na forach, są nawet łebki co customowe softy piszą i można dowolnie softwarehackować pod swoje potrzeby tym bardziej że router na linuxie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...