Jump to content

"klikanie" przy ruszaniu

leonard17
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy to normalne i się niepokoję bo przy ruszaniu z miejsca szczególnie rano na zimnym silniku z okolic skrzyni lub przedniego napędu słychać takie klik klik , początkowo myślałem że to przegub, to tak jakby w skrzyni się coś przełączało, ktoś ma jakieś sugestie lub doświadczenia w tej kwestii? OBK 2005 2.5 automat.

Ja tak miałem, w moim przypadku okazało się że łączniki stabilizatora były do wymiany.

Edited by abecer

nie ten trop chyba, jestem bardziej pewny ze te kliki pochodzą ze skrzyni, dziś zauważyłem że na rozgrzanym silniku też klik się pojawił w momencie kiedy ruszyłem z miejsca i było to w chwili przeskoczenia z pierwszego "biegu" na drugi podczas jazdy na wprost, klik pojawił się też na postoju jak zmieniałem z P na R

Sprawdź przeguby przy skrzyni.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

jak wyglądają przeguby wewnętrzne (przy skrzyni) w automacie? czy są to zupełnie inne przeguby jak w skrzyni manualnej czy podobne?

• 3 months later...

przyczyną okazał się prawy przedni przegub zewnętrzny, ale te kliki jeszcze gdzieś występują co prawda 80% klików zniknęło po wymianie tego przegubu ale myslę ze jeszcze któryś już zaczyna niedomagać a jest ich przecież w sumie 4 zew. i 4 wew. razem 8 jak się nie mylę

Ja tak miałem, w moim przypadku okazało się że łączniki stabilizatora były do wymiany.

łączniki stabilizatora i gumy stabilizatora też już były do d.....więc też zostały wymienione i jedna tulei ta tylna przedniego wahacza