Skocz do zawartości

Impreza GC kombi, woda w bagażniku wpada przez zawias klapy?


damiann

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

walczę od pewnego czasu z wodą w bagażniku. U mnie woda dostaje się poprzez karoserię  w okolicach dachu po lewej stronie i ściekając na dół wpada do bagażnika przez otwór na lampę lub leci do samej lampy. Po rozebraniu tapicerki byłem pewny, że przeciek idzie od gumowego przegubu kablowego, więc w miejscu styku z budą uszczelniłem silikonem, dodatkowo w tamtej okolicy dołożyłem silikonu pod uszczelkę pomiędzy budą a klapą bagażnika. Woda jakby mniej ale dalej leci. Doczytałem na forum, że klasyką jest przeciek poprzez śruby mocujące zawias i klapę bagażnika, ale czy to nie dotyczy przecieku gdy woda leci po samej klapie? Przypomnę, że u mnie woda leci poprzez budę. Czy znane są przypadki, że na łączeniu zawiasu i budy pojawia się nieszczelność? Sprawdziłbym to organoleptycznie, ale nie mam jeszcze pomysłu jak odkręcić zawias od budy, więc wolę się najpierw skonsultować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka.

Tak jak piszesz - okolice lamp, trzeba je rozebrać, może jest kwestia spasowania/mocowania i silikonem nie musisz rzeźbić.

Jeśli nadal będzie ciekło wskazane jest użycie uszczelniacza w postaci masy butylowej lub sznurka (ale z głową!)

Uszczelka bagażnika - sprawdź, czy nie jest nigdzie przyszczypana/dziurawa/podwinięta. Ewentualnie regulacja bagażnika (spróbuj dodać/odkleić gumowe podkładeczki (w nie uderzają odbojniki klapy)

U mnie to pomogło.

 

Czy masz szyber dach?

Nie pamiętam z której strony ale gdzieś właśnie w okolicach bagażnika poprowadzone jest odwodnienie z szybra, może tu tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka.

Tak jak piszesz - okolice lamp, trzeba je rozebrać, może jest kwestia spasowania/mocowania i silikonem nie musisz rzeźbić.

Jeśli nadal będzie ciekło wskazane jest użycie uszczelniacza w postaci masy butylowej lub sznurka (ale z głową!)

 

 

Uszczelka bagażnika - sprawdź, czy nie jest nigdzie przyszczypana/dziurawa/podwinięta. Ewentualnie regulacja bagażnika (spróbuj dodać/odkleić gumowe podkładeczki (w nie uderzają odbojniki klapy)

U mnie to pomogło.

 

Czy masz szyber dach?

Nie pamiętam z której strony ale gdzieś właśnie w okolicach bagażnika poprowadzone jest odwodnienie z szybra, może tu tkwi problem

 

Ściągając tapicerkę widziałem, że woda leci z góry, to na 100% nie lampy.

 

Uszczelkę przejrzę jeszcze raz. Sprawdzę regulację bagażnika- nie pomyślałem, że może nie przylegać dobrze.

 

Tak, mam szyberdach. Żeby przejrzeć odpływ od szyberdachu pewnie musiałbym ściągać podsufitkę? Czy ten wężyk lewą stroną bagażnika schodzi na dół? Miałem lewa ścianę bagażnika rozebraną z plastików i nie widziałem tam rurki.

 

Edit:

To jednak nie powinna być uszczelka ani regulacja klapy, ponieważ woda idzie środkiem, jakby wewnętrznym profilem i dopiero przy otworze lampy wpada do środka.  Skupię się na poszukaniu tej rurki oraz okleję silikonem na około zawias klapy przy karoserii. 

Edytowane przez damiann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jednak nie powinna być uszczelka ani regulacja klapy, ponieważ woda idzie środkiem, jakby wewnętrznym profilem i dopiero przy otworze lampy wpada do środka. Skupię się na poszukaniu tej rurki oraz okleję silikonem na około zawias klapy przy karoserii.

Moim skromnym zdaniem nie rób wszystkiego na raz bo nie będziesz wiedział co Ci w końcu pomogło a co (oby nie) zaszkodziło.

Popraw jedną rzecz, zlej porządnie szlauchem i monitoruj gdzie leci.

Ja obstawiałbym kwestie odwodnienia szyberdachu, szukaj rurki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...