Skocz do zawartości

Wariujący wskaźnikiem temperatury zewnętrznej


Łukasz Szypuła

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z was z wariującym wskaźnikiem temperatury zewnętrznej, mianowicie po włączeniu zapłonu przez kilka sekund pokazuje prawidłową temperaturę, za chwile temperatura diametralnie spada. Przykładowo 25 stopni i spada nagle do 10 stopni. Macie jakieś pomysły, zaznaczę że stało się to nie długo po odgrzybianiu klimatyzacji, możliwe że gdzieś coś dostało wilgoci?, bądź zostało zalane?. Czy po prostu zbieg okoliczności i padł czujnik temperatury? Reszta parametrów na wyświetlaczu działa bez zarzutu. Help! ;)  

Edytowane przez Łukasz Szypuła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy czujnik temperatury się gdzieś nie przemieścił (powinien być zamocowany za grillem, przed chłodnicą), ale wygląda raczej na uszkodzenie samego czujnika. Możesz go wymontować i zmierzyć czy rezystancja jest prawidłowa (jeśli dobrze znalazłem, to powinno być około 2,2 kΩ przy 25°C).

post-17408-0-32164700-1462919464_thumb.jpg

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z was z wariującym wskaźnikiem temperatury zewnętrznej, mianowicie po włączeniu zapłonu przez kilka sekund pokazuje prawidłową temperaturę, za chwile temperatura diametralnie spada. Przykładowo 25 stopni i spada nagle do 10 stopni. Macie jakieś pomysły, zaznaczę że stało się to nie długo po odgrzybianiu klimatyzacji, możliwe że gdzieś coś dostało wilgoci?, bądź zostało zalane?. Czy po prostu zbieg okoliczności i padł czujnik temperatury? Reszta parametrów na wyświetlaczu działa bez zarzutu. Help! ;)  

Sorry, że to napiszę, ale...

To się bardzo dobrze składa. :)

Masz do wyboru nowy i używany.

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-zew-subaru-legacy-03-06-i5740552888.html

http://allegro.pl/subaru-legacy-03-czujnik-temperatury-zewnetrzej-i6184107362.html

Jak będziesz wyrzucał stary...

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/88120-uszkodzony-czujnik-temperatury-zewn%C4%99trznej/

Zobacz, czy czujnik temperatury się gdzieś nie przemieścił (powinien być zamocowany za grillem, przed chłodnicą), ale wygląda raczej na uszkodzenie samego czujnika. Możesz go wymontować i zmierzyć czy rezystancja jest prawidłowa (jeśli dobrze znalazłem, to powinno być około 2,2 kΩ przy 25°C).

Ambient sensor to czujnik nasłonecznienia, ten na podszybiu w prawym (w wersjach LHD) lub lewym (w wersjach RHD) dolnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz, czy czujnik temperatury się gdzieś nie przemieścił (powinien być zamocowany za grillem, przed chłodnicą), ale wygląda raczej na uszkodzenie samego czujnika. Możesz go wymontować i zmierzyć czy rezystancja jest prawidłowa (jeśli dobrze znalazłem, to powinno być około 2,2 kΩ przy 25°C).

Ambient sensor to czujnik nasłonecznienia, ten na podszybiu w prawym (w wersjach LHD) lub lewym (w wersjach RHD) dolnym rogu.

Z całym szacunkiem dla Twojej ogromnej wiedzy, ale spróbuję się obronić  :P

- ten czujnik na podszybiu, to według instrukcji, którą dysponuję sunload sensor, a ambient sensor jednak jest przed chłodnicą:

post-17408-0-55853700-1463006024_thumb.jpg

post-17408-0-21130500-1463006025_thumb.jpg

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zobacz, czy czujnik temperatury się gdzieś nie przemieścił (powinien być zamocowany za grillem, przed chłodnicą), ale wygląda raczej na uszkodzenie samego czujnika. Możesz go wymontować i zmierzyć czy rezystancja jest prawidłowa (jeśli dobrze znalazłem, to powinno być około 2,2 kΩ przy 25°C).

Ambient sensor to czujnik nasłonecznienia, ten na podszybiu w prawym (w wersjach LHD) lub lewym (w wersjach RHD) dolnym rogu.

Z całym szacunkiem do Twojej ogromnej wiedzy, ale spróbuję się obronić  :P

- ten czujnik na podszybiu, to według instrukcji, którą dysponuję sunload sensor, a ambient sensor jednak jest przed chłodnicą:

 

Masz 100% racji. Pomyliłem wtyczki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten sam czujnik jest montowany w Subaru Legacy V, wersja od 2009 roku?

 

Jeśli inny, zapewne ten z linku poniżej, to czy będzie on pasował do wersji europejskiej?

 

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-subaru-09-10-11-i5657708499.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten sam czujnik jest montowany w Subaru Legacy V, wersja od 2009 roku?

 

Jeśli inny, zapewne ten z linku poniżej, to czy będzie on pasował do wersji europejskiej?

 

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-subaru-09-10-11-i5657708499.html

Ty potrzebujesz o numerze 73730AG000 (montowany 2004-2010, nie wiem czy później też). Ten z aukcji jest o numerze 73730AG00A. Fizycznie pasują, ale jest inaczej wyskalowany.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomoże ktoś go zlokalizować? Szukam i szukam, ale wtyczki nie widać :/ Legacy V. Po obu stronach szukałem :/

Czujnik jest wpięty od przodu w ten wystający uchwyt, świetnie widoczny na drugim zdjęciu. Wiązka (przynajmniej u mnie) idzie w kierunku akumulatora i niknie w grubszej wiązce zakończonej kostką F108. W kostce F108 poszukaj, czy masz kabelki na pinach 13 i 14. Jeżeli tak, to kiedyś wiązka była wyprowadzona w kierunku zderzaka, a obecnie został jej kikut.

Odszukaj w kostce "C" modułu BIU piny 3 i 10. Do nich masz podłączyć czujnik. Do pinu 10 kabelek czarno-niebieski (GND), a do pinu 3 kabelek czarno-czerwony (sygnał).

Załączam potrzebne do zabawy schematy. :)

Ambient Sensor.pdf

Front Wiring Harness.pdf

WIRING DIAGRAM.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać kostki F108? W instrukcji jest schemat i napisane, że łączy się do B361 (Through joint connector), ale nie wiele mi to mówi...

Powiecie mi jak łatwo, nie uszkadzając niczego, dostać się do BIU ?

 

Co do BIU, to poszukaj pod kierownicą. :)

Wtyczki F108, F109 namierzone w skrzynce bezpieczników, pod tacką z bezpiecznikami.

Fotki powinny sporo wyjaśnić.

post-13696-0-91074600-1468695509_thumb.png

post-13696-0-09513600-1468695530_thumb.png

post-13696-0-05608100-1468695762_thumb.jpg

post-13696-0-47296100-1468743059_thumb.png

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...