Skocz do zawartości

Głośna praca tylnego mostu?


Gość BrT_deactivated

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BrT_deactivated

Witam, mam pytanie, co może być przyczyna głośnej pracy tylnego mostu (im szybciej jedzie tym głośniej) w Imprezie 2.0gl z 96r. (skrzynia manualna) ?Nie wiem o co chodzi, łożyska w kołach nie są przyczyną więc to raczej wina napędu...

Z góry dziękuje za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niedawno wyło z tyłu (w imprezie GL) i też mi się wydawało że z tylnego mostu i też mechanik stwierdził że łozyska w kołach sa ok. Ale okazało się że - po wizycie u kolejnego mechanika - że to jednak łozysko, które po wymianie sprawiło że wyć przestało. Sprawdź jeszcze u innego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BrT_deactivated

zimowe opony nie moga byc az tak glosne;] aha, jeszcze jedno, slychac przy skrecaniu inne halasy niz przy jezdzie na wprost (takie przerywane jakby) wiec to raczej problem z dyfem...a jak sprawdzic czy jest tam olej??:P mam imprezke od niedawna-nie znam sie;p

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywane huczenie w zakręcie to na łożysko z wyrąbaną bieżnią wygląda (łożysko koła).

Olej można sprawdzić podnosząc auto na podnośniku albo wjechać na kanał (ale auto musi być prosto), odkręca się górną śrubę z tyłu dyfra i wsadza palec, poziom oleju powinien być w zasadzie na równi z krawędzią otworu. Nie odkręć dolnej, by nie wylać (o ile jeszcze coś tam masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...