Skocz do zawartości

Jakie wozidełko do 60k ?


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Popuściła na widok tej drugiej Dżulietty? :D

Najwidoczniej

 

Muszę przyznać, że prowadzi się całkiem, całkiem. I jeszcze jedno. Fotel można opuścić prawie do podłogi. Gdy przesiadłem się do GT,,czułem się, jakbym jeździł na taboretach. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edwin - pomyśl o tym: http://stock.alfaromeo.pl/23895/alfa-romeo-giulietta-14-tb-16v-120-km-progression?marka=alfa-romeo&model=giulietta&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0

 

 

Giulietta jest już trochę na rynku, ale moim zdaniem nic się nie starzeje. Do tego świetny silnik i cena jak za takie auto raczej atrakcyjna.

 

Nie ma w pakiecie lawety ;):biglol:

 

Edwin, skiba coś gadał żeby zamiast Clio GT pomyśleć o Clio RS. ....

Tylko że Clio RS to już 90 kPLN i 200 Horse Power

Edytowane przez Pawel Szuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edwin - pomyśl o tym: http://stock.alfaromeo.pl/23895/alfa-romeo-giulietta-14-tb-16v-120-km-progression?marka=alfa-romeo&model=giulietta&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0

 

 

Giulietta jest już trochę na rynku, ale moim zdaniem nic się nie starzeje. Do tego świetny silnik i cena jak za takie auto raczej atrakcyjna.

 

Nie ma w pakiecie lawety ;):biglol:

 

Edwin, skiba coś gadał żeby zamiast Clio GT pomyśleć o Clio RS. ....

Tylko że Clio RS to już 90 kPLN i 200 Horse Power

 

 

przez chwile mi nawet to przeszło przez myśl , bo kumpel był tydzien temu na Nurburgring i pożyczył sobie CLIO RS na slickach , a ma STI 550KM , mówił że bajka , i wczoraj wpłacił zaliczkę , ale dla mnie to przerost formy , ja potrzebuje auta na codzień , nie chce mega twardego zawiasu , nie chce głębokich foteli kubełkowych , to nie o to chodzi :) chce zwykłe dobrze wyposażone wozidło miejskie , STI 15 czy rodzinny FXT15 starczy mi na trasy i bardzo dobrze sie sprawują  :) Jeśli bym szedł w tym kierunku aut , to pewnie bym kupił fieste ST , czy ds3 ts , ale to 3DR :(

Edytowane przez carfit
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakonczony , Clio GT zakupione :) I niestety powiem wprost , sposób obsługi i finansowania zakupu przez Renault dosłownie zabija …… moim zdaniem warunki finansowania ( na firmę) są niewiarygodne . Policzyłem , przekalkulowałem , zobaczyłem * gwiazdki małym druczkiem i z ceny 71 332 TYS. za auto z moim wyposażeniem , robi sie kwota 65 659 z pakietem ubezpieczania GAP płatne w 3 ratach z odsetkami .  Pierwsza rata 20 188,50 , druga 22 444, i trzecia koncowa 21 798 pln. prowizja 1229. Ceny stałe , bez ryzyka WIBOR . Płatne w dwóch ratach ( oprócz pierwszej ) 

Owszem dostałem specjalne warunki , ale myśle że każdy dostałby zbilozone . Dla mnie rewelacja ! Oprocentowanie nominalne 3.3 % w skali roku , bez podtekstów :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakonczony , Clio GT zakupione :) I niestety powiem wprost , sposób obsługi i finansowania zakupu przez Renault dosłownie zabija …… moim zdaniem warunki finansowania ( na firmę) są niewiarygodne . Policzyłem , przekalkulowałem , zobaczyłem * gwiazdki małym druczkiem i z ceny 71 332 TYS. za auto z moim wyposażeniem , robi sie kwota 65 659 z pakietem ubezpieczania GAP płatne w 3 ratach z odsetkami .  Pierwsza rata 20 188,50 , druga 22 444, i trzecia koncowa 21 798 pln. prowizja 1229. Ceny stałe , bez ryzyka WIBOR . Płatne w dwóch ratach ( oprócz pierwszej ) 

Owszem dostałem specjalne warunki , ale myśle że każdy dostałby zbilozone . Dla mnie rewelacja ! Oprocentowanie nominalne 3.3 % w skali roku , bez podtekstów :)

a jednak nie RS

GT, i wrzucaj foty...Edwin

gratulacje, niech Ci służy... :D

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto kupione , wybór padł na CLIO GT :) . Szczerze to chyba najlepszy wybor dla mnie ! 

Trochę budżet wcześniej zamierzony , nieco większy sie zrobił ale nie żałuję . Auto w tej wersji naprawdę jest genialne , szczególnie jestem zadowolony z perfekcyjnego zawieszenia , nie za twardo , nie za miękko , a fotele uważam jedne z najlepszych jakiem miałem w autach , głębokie , miękkie , trzymające , 2x lepsze jak w STI 15 ze skórą , przypominają fotele z GT-ka czy STI z pierwszych lat produkcji .

Silnik ok , choć nie kipi mocą :( , ale jak go dotrę będzie 150 KM i podobno zdecydowanie lepiej . skrzynia typu DSG , nie grzeszy kulturą pracy w trybie "normal" w trybie SPORT i manual zdecydowanie lepiej . Swietne , duże i solidne łopatki do zmiany biegów .  

Spalanie wysokie , ale tego sie spodziewałem , a to był akurat mój 100-ny priorytet :)

Generalnie mega dobre auto ! porównując do Fiesty 1.0 T , jest przepaść moim zdaniem w każdą strone , lepiej sie prowadzi , mocniejszy silnik , skrzynia dwusprzegłowa , nie wspominając o systemie audio , R-link , nawigacją , itd. To zrobili mega ! system mirror link w SUB , to generacja trzy lata wstecz niestety. Brakuje mi takich rzeczy jak w Fiescie , jak : podgrzewana przednia szyba , czy system przeciw kolizyjny do 30km/h . 

 

wady ? tak : 

brak kseonowów , jak za taką cene powinny być w standarcie 

słaba kamera cofania i jej umiejscowienie 

automatyczne wycieraczki , to jakiś żart 

ciut za mało miejsca z tyłu , a za duży bagażnik 

słabe oprogramowanie I biegu z poziomu normal. 

elektroniczna blokada prędkości na 199km/h  za chwile ją usunę ;) 

brak centralnego podłokietnika ze schowkiem 

system auto-stop , mozna go wyłączyć , choć w trybie auto jest tak zaprogramowany że sam sie odpala jak za długo stoimy w korku i rośnie temperatura w środku z braku pracującej klimy . 

Brak informacji na jakim biegu jesteś w trybie auto . 

 

generalnie , naprawdę super samochodzik na miasto , wygodny , w miarę szybki , świetnie wyposażony , doskonale sie prowadzący , system bezkluczykowy powala system Subaru. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Carfit po ponad miesiącu używania przez siostrę masz może info czy jest zadowolona?

 

Myślę własnie nad clio dla zony, chodzi mi o głośność w środku, spalanie pisałeś ze duze->głównie chodzi mi o miasto, wystarczająca ilość miejsca z tylu dla dziecka w foteliku.

 

Dzięki za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit po ponad miesiącu używania przez siostrę masz może info czy jest zadowolona?

 

Myślę własnie nad clio dla zony, chodzi mi o głośność w środku, spalanie pisałeś ze duze->głównie chodzi mi o miasto, wystarczająca ilość miejsca z tylu dla dziecka w foteliku.

 

Dzięki za każde info.

 

Nie przez siostrę , a prze ze mnie :) , kupiłem wozidło dla siebie :)

Auto rewelacyjne dla mnie , szybkie , komfortowe , rewelacyjnie wyposażone , ale swoje wady ma….. :( . Przede wszystkim spalanie , jak weżmiesz jednostkę 0,9 T lub 1,2T zapomnij o oszczędosci …… pali jak smok …. 

Jak auto dla żony , bierz koniecznie silnik N/A . Nie jest cichy powyżej 140 , miejsce z tyłu bez szału , za to naprawdę spory bagażnik . Wszystko zależy jaką wersję chcesz kupić . 

Dla żony zdecydowanie bym kupił Renault Captur !!!!

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze spalaniem sadzilem zeok 8-9 w miescie przy normalnej jezdzie wezmie, chyba ze sie myle, moze masz ciezka noge:) 

 

Auto glownie jazda po miescie, 75KM chyba za slabe :), chce automat bo wroclawskie korki daja popalic .

 

Captur za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spalanie , jak weżmiesz jednostkę 0,9 T lub 1,2T zapomnij o oszczędosci …… pali jak smok ….

 

Przesadzasz , zona ma 0.9 Tce i pali max 7l  a średnio ok 6,5l

 

 

 

75KM chyba za slabe

 

bardzo słabe , bierz 0.9 Tce pali mniej i jedzie lepiej

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz , zona ma 0.9 Tce i pali max 7l  a średnio ok 6,5l

 

automat czy manual ? sąsiad ma Captura 0.9tce i też mnie zaczepił i pyta sie ile mi pali bo jest w szoku.  Jemu min. 9l/100 mi 11,7 po mieście , w trasie ok 10,5 , na autostradzie 15-18l/100  :(  :twisted:

Przez 2300km , średnie mam 11,9 . Ale fakt jezdze cały czas w trybioe R-SPORT , bo lepiej działa skrzynia , możliwe że ma to spory wpływ na spalanie, a raczej napewno bo np. nie działa system START/STOP i zmienia biegi dużo później i szybciej. 

A najgorsze jest to że póki co nie ma możliwości zrobienia remapu  :angry: roczniki 2016 mają inny sterownik , identyczny z Clio RS i narazie jest lipa :( 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

automat czy manual ?

 

Manual

 

W trasie 550 km w tempie 120-150 pali 7/7,5l w 2 osoby

 

 

Kurde aż jestem w szoku , ile ma przebiegu ? pytam dlatego że np. fordy na początku też bardzo dużo palą , dopiero po przebiegu 20 tys. zaczynają normalnie palić ( przynajmniej diesle )  . Miałeś to Clio od nowości ? 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ok 25 tyś km , ale takie spalanie było od samego początku nawet na dotarciu

 

to wychodzi na to , że nie umiem jeździć  ;)  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...